Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Відбувся Форум до 140-річчя українського жіночого руху

 У Києві завершився дводенний Форум «Жіночий рух діє в усіх жінках…», який проводився на відзначення 140-річчя українського жіночого руху.

Відкриваючи зібрання урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко зазначила, що таке велике і представницьке жіноче зібрання проводиться, мабуть, вперше пясля конгресу 1934 року, коли в Станіславові (зараз Івано-Франківськ) відзначали 50-річчя жіночого руху. Катерина Левченко також повідомила, що скоро в Україні буде встановлена дата Українського жіночого руху, проєкт відповідного указу Президента уже погоджено Мінюстом і документ чекає тільки підпису глави держави. 
 
З вітальним словом звернувся до учасниць міністр міжнародного розвитку уряду Канади Ахмет Хусейн. За його словами українки завжди були на передовій боротьби за свободу і рівні права. З початку повномасштабного вторгнення жінки допомагають переселенцям, воюють на передовій, працюють в тилу. Він також підкреслив, що більше 100 років Україна справляла значний вплив на Канаду, на формування її ідентичності і сьогодні мільйони канадців мають українське походження, Він також запевнив присутніх: «Ми не лише тут з вами у складний час війни. Не сумнівайтесь, Канада буде з вами і під час відновлення та відбудови!». Ахмет Хусейн висловив захоплення українськими активістками і запевнив у подальшій підтримці Канадою жіночого руху в Україні. 
 
За словами керівниці ЖКУ Оксани Москаленко, цей форум дуже важливий для підсилення голосу жінок та видимості жіночих організації. Так, попереду ще багато роботи, але дуже важливо бачити що у нашій боротьбі нас багато. 
 
Впродовж двох днів учасниці обговорювали сучасні виклики та можливості політичної участі жінок, можливості партнерства та взаємодії, новий потенціал економічної самостійності жінки і досвід жіноцтва у цій сфері, виклики війни та повоєнного відновлення. Також жінки послухали історичну ретроспективу жіночого руху і оглянули виставку вишиванок.  
 
На завершення Форуму була зачитана Відозва до жінок світу 2024 про підтримку відбудови та післявоєнного відновлення в Україні.
 
Довідково. Ювілейна дата бере початок із 1884 року, коли у місті Станіславові (сучасний Івано-Франківськ) українською письменницею Наталією Кобринською було започатковано «Товариство руських женщин», діяльність якого поклала початок Українського жіночого руху. Учасниці цього руху бачили, що жіночий голос — це і голос за права жінок, і  голос за українську державність, за збереження культури, за майбутнє.
 
Організатори заходу: Музей жіночої та гендерної історії, ГО «Центр гендерної культури», Український Жіночий Фонд, ВГО «Союз українок», ГО «Український Жіночий Конгрес», ГО Центр «Жіночі перспективи», Мережа «Жіноче намисто Закарпаття».
 
Партнери заходу: Апарат Урядової Уповноваженої з питань гендерної політики, Світова Федерація Українських Жіночих Організацій, Національний Демократичний Інститут, Данський центр досліджень жінок та ґендеру (KVINFO), Фонд термінових дій для феміністичного активізму (Urgent Action Fund for Feminist Activism)

Джерело: Жіночий консорціум України 22 серпня 2024


Тегижіночий рух,   форум,   річниця

НАШІ ПРОЕКТИ

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".