Відбулася зустріч із жителями Киселівської громади Чернігівщини

Село Вознесенське на Чернігівщині Киселівської громади практично повністю знищили росіяни. Те, що люди будували роками, чепурили, розвивали – практично в мить перетворилося на руїни та попіл. Хай як тяжко, тамтешні люди поступово відновлюють своє звичайне життя. Нині ті, хто втратив своє помешкання, живуть у модульних будиночках. Хоч житло і тимчасове, але принаймні є дах над головою, є свій куток, де можна облаштовуватися і відчути домашній затишок.
Команда проєкту "Підтримка участі громадськості у відновленні стійкості громад Чернігівської та Київської областей" вже вдруге зустрічається з тамтешніми жителями. Цього разу зустріч і відбувалася саме в модульному містечку. Тамтешні активістки не опускають рук, не втрачають надії, а шукають можливостей покращити своє життя попри все, що довелося пройти за роки війни. Насамперед на зустрічі говорили про проблеми, з якими стикаються люди. І тут важливо те, що вони не жалілися, а радше ділилися тим, що хочуть вирішити, покращити. І одразу ж казали про те, які бачать шляхи розв’язання своїх проблем, пропонували ініціативи, своє бачення поліпшення власного життя. І треба сказати, що громада має своє уявлення змін та як їх досягти.
Психологиня проєкту Наталія Колесніченко працювала з активістками щодо командоутворення. Адже працювати разом ще не означає працювати командно. Саме цього і вчилися під час зустрічі. Крім тимбілдингу, наша фахівчиня провела SWOT-аналіз – це важливий інструмент для оцінювання поточного стану команди, виявлення її сильних і слабких сторін, а також можливостей і загроз. Перевагами цього аналізу є його простота і доступність, а також те, що для його проведення не потрібно спеціальних знань чи навичок. А от результати дозволяють виявити ключові фактори успіху чи невдачі команди. Тож учасниці зустрічі зрозуміли, над чим мають попрацювати, щоб ще більше згуртуватися, на що можуть уже опертися, бо це їхня сильна сторона.
На завершення зустрічі озвучили ключові ідеї, які хотіли б уже почати реалізовувати. Однією з таких є створення простору для жінок у модульному містечку – місця, де жінки можуть зустрічатися, спілкуватися, проводити час із користю для себе. Були й інші ідеї, але саме ця припала до душі всім найбільше. Утім, домовилися ще подумати й остаточно вирішити на наступній зустрічі. А цією – всі зосталися задоволеними, жінки відчули, що були почутими.
Проєкт «Своєчасна та належна допомога та підтримка населенню, яке постраждало від війни» Жіночий консорціум України реалізує у Чернігівській та Київській областях, а також у місті Києві. Він має кілька напрямків: виявлення та аналіз проблем, з якими внаслідок війни стикнулись ВПО, місцеві жителі та громади, грошова допомога та психологічна підтримка, підтримка віддалених громад, соціально-економічна підтримка жінок, які втратили малий бізнес, працевлаштування жінок ВПО та тих, хто втратив роботу через війну.
Джерело: Жіночий консорціум України 09 вересня 2024