Відбулась робоча зустріч представниць організацій, що входять до партнерської мережі Жіночого консорціуму України.
Яке майбутнє чекає український жіночий рух найближчим часом, яку роль повинні відігравати неурядові жіночі організації у політичному та соціальному житті країни? Відповіді на ці питання шукали учасниці робочої зустрічі НГО, що входять до партнерської мережі Жіночого консорціуму України. Зустріч була огранізована Бюро гендерних стратегій і бюджетування і Жіночим консорціумом України у межах проєкту «Жінка для жінки: підтримка лідерства ВПО та посилення впливу на прийняття рішень».
Під час відвертої дискусії учасниці згадували успішний досвід проєктів, реалізованих за час існування мережі, проблеми з якими стикалась мережа за час свого існування, а також обговорили принципи і стратегії на яких повинна базуватись робота мережі у найближчому майбутньому.
Окрема розмова стосувалась залучення нових НГО у мережу, адже сьогодні уже є такий запити від молодих організацій. Крім того є багато молодих українців, які не входять в жодну організацію, але хочуть бути причетними до важливих і потрібних проєктів. У цьому контексті учасниці обговорили досвід скандинавських країн щодо мережування громадських організацій і відзначили, що такий приклад може бути корисним і в Україні.
Також під час дискусії обговорили важливість чіткої внутрішньої та зовнішньої комунікації, що дозволить якісно інформувавти суспільство про цілі та результати роботи мережі.
Обговорюючи питання можливого залучення чоловіків у жіночий рух, учасниці наголошували, що попри усі нові виклики жіночі НГО повинні пам`ятати про своє головне завдання: захист прав жінок та дітей, та підсилення ролі жінок у політичному та соціальному житті країни.
Результати роботи групи буде представлено на великому форумі мережі, який відбудеться найбліжчим часом.
ДОВІДКА. У 2001 році низка жіночих організацій з різних регіонів України заснували Жіночий консорціум України. За минулі роки організаціям-членам мережі вдалось реалізувати низку великих спільних проєктів у сфері дотримання прав жінки та підсилення спроможності жінок у суспільному, політичному та економічному житті країни.
Повномасштабна війна, що почалась у 2022 році перевела усі НГО країни у сферу гуманітарної, психологічної, економічної допомоги тим, хто найбільше постраждав внаслідок бойових дій. І ця робота засвідчила, що тільки об`єднання зусиль НГО дає найкращі результати в роботі.
Тому організації, що входять в мережу ЖКУ ініціювали проведення форуму, під час якого засади та принципи діяльності будуть оновлені відповідно до нових вимог, а сама мережа буде розширена за рахунок вступу нових, молодих організацій, які вже виявили таку ініціативу.
Партнерська зустріч є частиною проєкту «Жінка для жінки: підтримка лідерства ВПО та посилення впливу на прийняття рішень», що реалізується Бюро гендерних стратегій і бюджетування у партнерстві із Centre of Gender Culture - Центр гендерної культури.
Ініціатива впроваджується за технічної підтримки UN Women Ukraine / ООН Жінки в Україні та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF) Women's Peace & Humanitarian Fund – єдиного глобального механізму, створеного виключно на підтримку участі жінок в процесах розбудови миру та безпеки, а також гуманітарної допомоги. WPHF, керований низкою представників громадянського суспільства, урядів та ООН, — це трастовий фонд за участі багатьох партнерів, який мобілізує терміново необхідне фінансування для місцевих організацій, очолюваних жінками, та працює разом із жінками на передовій заради побудова міцного миру. WPHF надав фінансування та підтримав спроможність понад 500 місцевих та місцевих організацій громадянського суспільства, які працюють над питаннями порядку денного «Жінки, мир, безпека» та реалізують гуманітарну діяльність у 28 країнах світу, які постраждали від кризи.
Джерело: Жіночий консорціум України 12 червня 2023