Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Вчимо підлітків виявляти власну ініціативу в громадах

 Можна довго розповідати, що досвід в роботі з дітьми - це головне. Сьогодні ми побачили, що досвід дійсно важливий, але важливіше все ж таки любити працювати з дітьми та вміти це робити. Робити легко, відкрито, щиро. Створюючи з перших же хвилин атмосферу в дитячому колективі дружню та безпечну.

У Київській області, а саме, у селі Козаровичи, 19 січня 2023 року, дебютувала програма по роботі з підлітками, направлена на підтримку дитячих ініціатив у громаді в рамках проєкту «Допомога, відновлення, відбудова заради дітей та України, про яку вони мріють».

Команда проєкту старанно працювала над програмою, враховуючи всі принципи в роботі з дітьми. Плюс ми розуміли, що будемо працювати з дітьми, яки пережили окупацію, яки втратили у цій війні родичів, яки чекають батьків з фронту. Тому і підхід до роботи у нас зараз дуже гнучкий та унікальний.

Діти недовго до нас приглядалися і вже на першій вправі вони зрозуміли, що наша головна мета - почути кожного, та дати кожному висловити свою думку. Тож, вже на вправі «моє ім'я - мій характер» учасники змінювали літери за бажанням, тільки тому, що в імені Давид не було літери Х, а наш учасник вважає, що його основна риса - це хоробрість.

На вправі «правила роботи групи» не зважаючи на те, що варіантів карток з запропонованим словами та картинками щодо правил було більше кількості учасників, троє обрали чисті аркуші, та запропонували свої варити. І це про вираження своїх думок, яки ми уважно слухали та чули.

Ну а вправа «Повір у себе» коли учасник ловить м'яч та розповідає за свою унікальність, так захопила всю команду, що діти просили скоротити перерву та продовжувати вправу далі. І ми продовжували, та дізналися, хто про що мріє, кого що робить щасливим, та хто що планує.

Основний блок «Викладання картин, як я бачу свою участь у громаді» взагалі пройшов активно та продуктивно, за 45 хвилин діти склали картини та розповіли групі, як вони бачать свою участь у громаді. Час пролетів швидко. І вже на рефлексії, коли діти давали зворотний звязок, для тренерів було приємно почути від Міши, що йому більше всього  сподобалось, що йому дали можливість розповісти свої думки.

Попереду у нас заплановано ще два тренінги для підлітків, але вже зараз ми розуміємо, що зерно, яке нам потрібно було просадити сьогодні, щоб воно дало свій результат, було посаджено.

Текст підготувала координаторка програми Вікторія Василевська.

Проєкт «Допомога, відновлення, відбудова заради дітей та України, про яку вони мріють» реалізується ЖКУ у Сумській, Запорізькій, Херсонській/Миколаївській, Київській областях та в місті Києві.

У межах проєкту надається первинна психологічнадопомога, підтримка спільних ініціатив та активностей в громадах та різноманітні соціо-реабілітаційні активностей, проводиться навчання дітей і дорослих задля відновлення соціо-економічного стану громад і окремих родин.

Проєкт «Допомога, відновлення, відбудова заради дітей та України, про яку вони мріють» профінансовано ERIKS Development Partner та Radio Aid (Швеція). ERIKS і Radio Aid не обов'язково поділяють висловлені погляди та тлумачення. Відповідальність за контент повністю несе автор.


Джерело: Жіночий консорціум України 24 сiчня 2024


Тегипідлітки,   Україна,   громада,   Підлітки

НАШІ ПРОЕКТИ

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.