Вчені визначили, чому чоловіки вважають жінок своєю власністю

Дослідники з США зв'язали характерну для роду Homo моногамію з "Гіпотезою бабусі", це еволюційне рішення стало звичним для ряду популяцій
Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на "Naked science".
"Гіпотеза бабусі" була вперше висунута в 90-ті. Турбота бабусь про своїх онуків призвела до того, що предки людини почали жити більше ніж 30 років. Діти відчували достатню кількість турботи, а матері, могли народжувати більше дітей. Через турботу, яка передавалася з покоління в покоління, термін життя людини збільшувався з кожним поколінням і сягнув 70 років.
Тепер вчені з США вирішили розвинути цю гіпотезу і зв'язали її з моногамією у людини. За умови великої тривалості життя, жінки в основному перестають народжувати після 45-ти. У той же час чоловік ще має можливість зачати дитину. Тому дорослі представники чоловічої статі бажали вступати в зв'язок з більш молодими жінками, що в підсумку призвело до різкої конкуренції серед чоловіків.
Як доказ цієї версії було розроблено спеціальну комп’ютерну модель. За 300 тис. років "ефект бабусі" призвів до того, що популярність приматів зазнала сильних змін. Замість 77 самців на 100 самок в підсумку виявилося 156 самців на 100 потенційних партнерок. У інших ссавців кількість здатних до зачаття самок зазвичай більше.
За висновками дослідників, в результат, чоловіки обрали більш вигідну стратегію - охорону партнерки від конкурентів. А суперництво призвело до утворення сильних постійних пар.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що дослідники з Нью-Йоркського університету встановили, що чоловіки переживають розлучення важче за жінок.
Джерело: Еспресо.TV 09 вересня 2015
Додати коментар Коментарi (0)