Вагітна у Німеччині: які права гарантують жінці на роботі

Звістка про вагітність змінює життя жінки. Якщо до пологів ще далеко, зазвичай вона продовжує працювати. У той же час всі знають, що під час вагітності треба бути обережною, щоб не нашкодити собі та майбутній дитині. Та як поєднати це з робочими обов’язками, задається питанням Діна Десс в Українська газета.de.
Закон з охорони материнства визначає, що можна і що не можна робити на робочому місці вагітним.
Багато жінок не відчувають дискомфорту, виношуючи дитину. І все ж, будь-який майбутній мамі необхідно уникати непотрібних ризиків і надмірних фізичних навантажень. Закон з охорони материнства точно визначає, що можна і що не можна робити на роботі вагітним жінкам. Наприклад, якщо професія пов’язана з фізично або психологічно важкою роботою, то працювати за фахом може бути взагалі заборонено. Також в законі прописана можливість індивідуальної заборони працювати за фахом, якщо це загрожує здоров’ю матері або її дитини.
Зупинимося докладніше на заборонах. Під загальну заборону виконання професійних обов’язків потрапляють:
професії, пов’язані з польотами;
водії автобусів;
операційні сестри.
Усім їм заборонено продовжувати працювати за фахом відразу після настання вагітності.
Під ту ж заборону також нерідко потрапляють представниці ще деяких професій:
виховательки;
вчителі;
медичні сестри;
асистентки стоматолога.
Причина – ризик зараження інфекційними захворюваннями. Від більшості цих хвороб існують профілактичні щеплення, які мають бути зроблені кожній жінці до настання вагітності. Однак не існує профілактичних щеплень, наприклад, проти краснухи і цитомегалії, а тому лікар на підприємстві або медик-фахівець з гігієни праці відразу за встановлення факту вагітності повинен з’ясувати поточний стан імунітету жінки.
Вагітним буває нелегко. Обмеження професійних обов’язків або навіть їх повне припинення створюють проблеми як жінці, так і її керівнику. Роботодавці не знають, ким замінити співробітницю, яка вибула з виробничого процесу, а самі працівниці часто відчувають дискомфорт і охоче продовжували б працювати, якби не закон.
Звичайно, не всі вагітні хочуть продовжувати працювати. Є й такі, хто шукає легальну можливість якомога раніше отримати заборону трудової діяльності. Зрозуміло, подібне рішення може ухвалити лише кваліфікований фахівець.
У разі, якщо жінка звільняється від роботи за спеціальністю, обидві сторони – і працівниця, і роботодавець – користуються встановленим законом порядком перерозподілу коштів. Завдяки допомозі держави фірма може без додаткових витрат найняти нову робочу силу, а вагітна, залишаючись вдома, й далі отримувати зарплату. А от брати лікарняний лист з непрацездатності для обох сторін небажано – може призвести до збитків.
Джерело: svitua.com.ua 26 жовтня 2017