Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

В Ізраїлі суддя, який заявив, що дівчатам подобається насильство щодо них, пішов у відставку

В Ізраїлі скандалом закінчився судовий розгляд, на якому згадувалося групове зґвалтування дівчинки чотирма палестинцями. У запалі дискусії, чи варто вважати ґвалтівників терористами, суддя районного суду Тель-Авіва Нісім Йешайя фактично висловив їм співчуття і спробував виправдати збоченців.

Він заявив, ніби деякі жінки відчувають задоволення від сексуального насильства, передає NEWSru.co.il.

У середу 5 червня Йешайя оголосив, що йде у відставку зі всіх посад. Крапку в його кар'єрі поставила зустріч з головою верховного суду Ашером Грунісом.

Хоча Йешайя вже вважається відставним суддею, але поки служитель Феміди продовжує очолювати апеляційну комісію і засідати на деяких процесах.

Скандал вибухнув 3 червня, коли в окружному суді Тель-Авіва розглядався досить курйозний позов 19-річної співробітниці Міністерства оборони до Інституту державного страхування. Дівчина-військовослужбовець просила визнати її жертвою теракту на тій підставі, що у віці 13 років її зґвалтували чотири араба з табору біженців Шуафат, повідомляє Ynetnews.

У залі суду зав'язалася суперечка, чи можна зґвалтування вважати терактом. У цей момент головуючий Йешайя і вимовив фразу, що викликала острах у присутніх адвокатів сторін (самої позивачки у залі не було).

"Деяким дівчатам подобається, коли їх ґвалтують", - сказав Йешайя. За словами адвоката Роні Садовнік, яка представляла інтереси позивачки, почувши це, всі в залі буквально заціпеніли.

Втім, сам Йешайя згодом заявив, що його слова перекрутили. "Я не вважаю, що жертва сексуального насильства не відчуває болю або що зґвалтування не є серйозним злочином", - виправдовувався суддя.

Однак великий політичний скандал таки вибухнув. Глава парламентської Комісії з захисту прав жінок Аліза Лаві направила міністру юстиції Ципі Лівні листа з вимогою негайно заборонити судді Йешайї брати участь у розглядах. Вона також обурилася коментарем прес-служби судового відомства, що заявила, що суддя нікого не хотів образити.

Міністр культури і спорту Лімор Лівнат назвала слова судді "жахливими і обурливими".

Лідер сіоністської соціал-демократичної партії "Мерец" Захава Гальон звернулася до голови верховного суду Груніса з вимогою відсторонити Йешайю від участі в судових розглядах. А Лівнат, яка очолює міністерську Комісію із захисту прав жінок, зажадала залучити Йешайю до кримінальної відповідальності.

Прем'єр-міністр Біньямін Нетаньяху сказав, що відмовився від думки призначити Йешайю головою партійного суду в націонал-консервативному "Лікуді".

За словами Лівні, відставка Йешайї стала єдиним способом відновити довіру до судової системи, повідомляє NEWSru.com. Вона додала, що суддя не може говорити такі речі, навіть якщо вимовляє їх зопалу.

"Такі заяви, навіть якщо вони ненавмисні, виправдовують насильників і підштовхують потенційних злочинців до наруги", - зауважила міністр юстиції. За її словами, судді також повинні знати, що у вустах жінки слово "ні" має такий же однозначний сенс, як і в устах чоловіка.

Жінки довгі роки боролися за свої права, в тому числі за презумпцію невинуватості у справах про сексуальне насильство. Однак вчинок судді свідчить, що ця боротьба ще не закінчена.

Тим часом ізраїльтянка, над якою в дитинстві поглумилися біженці-араби, у разі визнання зґвалтувань формою теракту отримає право на матеріальну компенсацію відповідно до закону, прийнятого в 1970 році.
 


Джерело: NEWSru.ua 08 червня 2013


Тегинасильство щодо жінок,   Ізраїль,   Ізраіль

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми