Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

В Індії посилили покарання для ґвалтівників

Президент Індії схвалив пропозицію уряду посилити покарання за зґвалтування, запровадивши, зокрема, смертну кару.

Це стало відповіддю на масові протести з вимогою покарати ґвалтівників студентки, яка померла після того, як шестеро чоловіків напали на неї в автобусі в Делі.

У неділю президент Пранаб Мукерджи схвалив зміни до кримінального законодавства, запропоновані урядом.

Тим часом п’ятеро чоловіків, яким висунули обвинувачення в зґвалтуванні й убивстві студентки, заявили, що не визнають себе винними.

Жорстокий напад на дівчину спричинив хвилю протестів по всій країні.

"Індійський президент дав свою згоду на закон про злочини проти жінок. Він негайно набуде чинності, однак його також розгляне парламент", - сказав високопосадовець з президентської адміністрації інформагенції AFP.

Посилити покарання ґвалтівників запропонувала затверджена урядом комісія.

Члени комісії закликали прискорити судові процеси над підозрюваними в сексуальних злочинах та засуджувати їх на триваліші терміни, однак не до смертної кари.

Індія виконує смертні вироки дуже рідко. У листопаді в країні вперше за вісім років повісили засудженого – ним був єдиний вцілілий нападник, визнаний винним у терористичному нападі в Мумбаї в 2008 році.

Однак новий закон передбачає страту в тих випадках зґвалтування, котрі закінчують смертю жертви або її "постійним вегетативним станом".

Новы терміни покарання

За новими правилами, мінімальне покарання за групове зґвалтування, зґвалтування неповнолітніх або злочин, вчинений поліцейськими чи іншими наділеними владою особами, збільшиться з 10 до 20 років. Верхня межа сягне довічного ув'язнення без права на амністію.

За нинішнім законодавством ґвалтівнику загрожує від семи до десяти років ув’язнення.

Нові закони також посилюють покарання за вуаєризм, сексуальне домагання та обливання кислотою.

Однак захисники жіночих прав розкритикували новий закон, заявляючи, що він не виконує завдання боротьби проти сексуального насильства над жінками.

Вони також твердять, що уряд не мав ухвалювати такий документ, попередньо не обговоривши його публічно.

Жорстокий напад на 23-річну студентку, що стався 16 грудня, шокував Індію і викликав дискусію про ставлення до жінок.

За підозрою в скоєнні злочину арештували шістьох чоловіків. П’ятьох із них судить спеціально скликаний у Делі суд.

Якщо їх визнають винними, їм загрожує смертна кара. Справу шостого, якому 17 років, розгляне суд для неповнолітніх.
 


Джерело: BBC Україна 05 лютого 2013


Тегинасильство щодо жінок,   згвалтування,   Індія

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".