Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

В українській армії нарешті легалізують жінок-"амазонок"

Члени МФО «Рівні можливості», народні депутати Марія Іонова, Ірина Луценко та Ірина Фріз взяли участь у «круглому столі» на тему «Гендерна політика у Збройних Силах України».

Захід пройшов за ініціативи Міжфракційних депутатських об’єднань «Рівні можливості» та «Україні - Євроатлантичний простір» за підтримки Генерального штабу Збройних Сил України.

У «круглому столі» взяли участь Начальник Генерального штабу Віктор Муженко, військовокомандувачі та жінки-військовослужбовці, які прибули безпосередньо з військових частин, представники міжнародних організацій Нургул Асилбекова, Оксана Кисельова, Олена Суслова (ООН Жінки) та Ірина Сухініна (ОБСЄ/БДІПЛ).

Під час дискусії було порушено питання професійних можливостей для жінок у ЗСУ, а саме, питання обмежених можливостей щодо вибору професії відповідно до наказів Міністерства оборони №412 та 337.

Народні депутати зауважили, що проблема полягає у невідповідності офіційних статусів жінок-військових до їх реальних обов’язків. Наприклад, жінка-військовослужбовець перебуває на передовій будучи снайпером, а в офіційних документах зазначено, що вона діловод. Жінки-військовослужбовці підтвердили інформацію та зазначили, що важливо, аби жінка мала право вибору професії та відповідний офіційний статус. Також було зауважено, що ця проблема істотно обмежує можливості подальшого кар’єрного росту.

Особливу увагу під час дискусії було також приділено ролі жінок у мирних переговорах відповідно до резолюції Ради Безпеки ООН №1325 «Жінки. Мир. Безпека». Ірина Луценко зазначила, що саме жінки-військовослужбовці на передовій, як ніхто інший, повинні бути залучені в організації миротворчих процесів. Саме вони зможуть ефективно співпрацювати та вести переговори з населенням в окупованих територіях.

Жінки-військові розповіли, що, підписуючи контрактну службу, вони «не вимагали особливих умов. Важлива була лише перемога та Батьківщина. Але єдине, що просимо – це щоб офіційний статус відповідав дійсності, а не рахуватися діловодом чи швачкою».

Представники міжнародних організацій поділилися міжнародним досвідом щодо інтеграції жінок у військових формування та залучення їх до миротворчих процесів. Експерти наголосили на готовності співпрацювати та надавати консультативну допомогу щодо впровадження ефективної ґендерної політики у ЗСУ.

Представники Генерального штабу зауважили, що спектр військових професій поступово розширюється відповідно до потреб сьогодення. Беручи до уваги коментарі та аргументи, що прозвучали під час зустрічі, Генеральний штаб ЗСУ та учасники обговорення погодили завершити процедуру внесення змін протягом місяця, зазначає інформаційне управління ВРУ.

Також військовокомандувачі виступили з пропозицією щодо створення спеціального структурного підрозділу з питань жінок у ЗСУ, підготовку механізмів попередження ґендерної дискримінації та забезпечення рівних прав та можливостей для жінок та чоловіків.

Враховуючи, що розширення професійних можливостей для жінок вимагає міжвідомчого погодження, народні депутати МФО «Рівні Можливості» та МФО «Україні - Євроатлантичний простір» беруть під особистий контроль погодження змін до наказів Міністерства оборони України, підготовлених Генеральним штабом у відповідних міністерствах та відомствах.

Підсумовуючи зустріч, генерал Віктор Муженко зазначив: «Рівні можливості – це рівні права та рівні обов’язки!».
 


Джерело: Експрес онлайн 25 квiтня 2016


Тегигендерна рівність,   жінки в армії,   права жінок,   кар'єра жінки

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.