Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

В Україні визначатимуть Індекс корпоративної рівності

Правозахисними та громадськими організаціями, які підписали меморандум антидискримінаційної ініціативи, в рамках моніторингу актуальності стану дотримання прав людини і протидії дискримінації в сфері праці за різними ознаками, серед транснаціональних, міжнародних, та національних компаній, проводиться «Індекс корпоративної рівності 2014».

Використовуючи досвід провідних міжнародних правозахисних організацій, ми розробили анкету для компаній. Кожна відповідь оцінюється певною кількістю балів. Отримані відповіді будуть проаналізовані і на їх основі буде складений рейтинг та три окремі звіти за такими напрямками: дискримінація за ознакою статі, дискримінація людей з інвалідністю, дискримінація за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності.

Рейтинг буде опублікований двома мовами: українською та англійською, та розповсюджений:

- серед організацій спільнот, що дискримінуються – з метою інформування, в якій компанії комфортніше і безпечніше працювати людині, що належить до однієї з меншин; продукцію якої компанії не варто обирати через дискримінацію меншин її корпоративною політикою;

- серед центральних офісів транснаціональних корпорацій – з метою визначення, з якими партнерами варто мати ділові стосунки, а яких партнерів краще ігнорувати через їх ставлення до толерантності;

- серед державних установ Євросоюзу та США – для побудови стосунків з міжнародними компаніями та організаціями, а також включення випадків дискримінації до відповідних звітів, як порушень базових рекомендацій ЄС та уряду США з питань протидії дискримінації за ознаками статі, інвалідності, сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності;

- серед ЗМІ – для привернення уваги суспільства до компаній, які не мають антидискримінаційної політики та нехтують правами людини.

Рейтинг буде опублікований в ЗМІ, також буде надрукований і розповсюджений серед різних інституцій в Україні і закордоном.

Просимо Вас розглянути наше звернення та відповісти на питання, котрі містяться в окремій анкеті. Зверніть будь ласка увагу, що анкета складається із загального блоку та трьох окремих блоків за напрямами: «Забезпечення прав жінок в компанії», «Забезпечення прав людей з інвалідністю», «Сексуальна орієнтація та гендерна ідентичність». На підтвердження Ваших відповідей просимо надіслати відскановану копію Вашої антидискримінаційного статуту (або аналогічного документа) на відповідний email, який буде вказаний нижче.

Ми впевнені, що наш рейтинг допоможе багатьом громадянам, які належать до дискримінованих меншин та їхнім друзям визначитись з тим, де безпечно і комфортно працювати, у яких компаній варто купувати товари та/або користуватись послугами.

Анкету для участі в цьому проекті можна заповнити тут.

 


Джерело: WCU 14 квiтня 2014


Тегигендерна рівність,   права людини

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".