Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

В Україні стараються викорінити торгівлю людьми - Держдеп США

Українська влада докладає значних зусиль до впровадження мінімальних стандартів викорінення торгівлі людьми, але ще не повною мірою їх дотримується.

Така оцінка ситуації в Україні міститься в оприлюдненій у вівторок щорічній доповіді Держдпартаменту США щодо "сучасного рабства" у 186 країнах світу за 2012 рік, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.

"Влада України не повною мірою дотримується мінімальних стандартів викорінення торгівлі людьми, проте докладає значних зусиль до цього", - йдеться у розділі щодо нашої країни.

Таке формулювання вживається до так званої другої групи, яка в цьогорічній доповіді разом з Україною нараховує 93 країни. Власне до цієї категорії нашу державу відносили і в минулорічному звіті. Лише 33 країни світу визначаються як ті, в яких "дотримуються мінімальні стандарти викорінення торгівлі людьми", вони і становлять першу групу. Найгірша ситуація у 17 державах третьої групи, де таких стандартів не дотримуються і не докладають жодних зусиль у цьому напрямі. Ще 42 країни потрапили у список спостереження групи №2 - стосовно них існують занепокоєння, що вони можуть "опуститися" до рівня третьої категорії.

Щодо України у позитивну сторону відзначається, що упродовж останнього року "було прийнято законодавство, яке могло б покращити надання послуг жертвам торгівлі людьми, в тому числі шляхом розробки механізму перенаправлення жертв злочинів". Крім того, зазначається про активізацію зусиль українських правоохоронних органів, зокрема, збільшення числа обвинувальних вироків торгівцям людьми. Так в Україні в 2011 році було засуджено 158 торгівців людьми порівняно з 120 засудженими у 2010 році та 110 засудженими у 2009 році. Випадки "сучасного рабства" розслідувалися й у співпраці з правоохоронними органами не менше 20 інших країн.

За даними звіту, Україна, як і торік, залишається "країною походження, транзиту та поступово стає країною призначення для чоловіків, жінок і дітей, які є жертвами примусової праці та примусової проституції". Називаються 36 країн, до яких перевозили українських жертв торгівлі людьми. Це - Росія, Польща, Ірак, Португалія, ОАЕ, Чехія, Туреччина, Німеччина, Азербайджан, Ізраїль, Литва, Ліван, Кіпр, Греція, Італія, Македонія, Іспанія, Сирія, США, Албанія, Бахрейн, БІГ, Китай, Єгипет, Угорщина, Індія, Казахстан, Косово, Молдова, Чорногорія, Сербія, Словенія, Південна Африка, Сирія, Туркменістан та Нідерланди.

У самій Україні, згідно з доповіддю, мають місце випадки примусової праці та сексуальної експлуатації громадян Узбекистану, Пакистану, Камеруну, Молдови, Німеччини, Албанії та Чехії. Серед галузей трудової експлуатації - будівництво, сільське господарство, виробництво, робота по дому, лісова промисловість, догляд за хворими, жебрацтво на вулицях. Як зауважується, часто торгівці людьми об’єднані у невеликі групи організованої злочинності, більшість з яких діє "із зарубіжними партнерами, зокрема в Німеччині, Росії та Польщі".
 


Джерело: УКРІНФОРМ 21 червня 2012


Тегиторгівля людьми

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.