Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

В ООН обговорили проблему ранніх шлюбів сільських дівчаток

У штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку продовжує роботу 56-я сесія Комісії зі становища жінок. Її учасники обговорили питання про розширення можливостей сільських жінок. Серед іншого, вони привернули увагу до проблеми ранніх шлюбів і ранньої вагітності дівчаток в сільських районах. У порівнянні з міськими дівчатками вони більш схильні до тиску наслідувати місцеві традиції і звичаї.

В 21-м столітті в багатьох куточках світу дівчаток все ще насильно примушують до вступу в шлюб - часто в малолітньому віці.

За даними ООН, в сільських районах країн, що розвиваються, за винятком Китаю, 45% жінок у віці від 20 до 24 років вступили в шлюб до досягнення ними 18-річного віку, тоді як в міських районах це відноситься лише до 22% жінок.

Експерти відзначали, що юні наречені і дружини схильні до високого ризику смертності під час вагітності та пологів. Небезпека для них в п'ять разів вище, ніж у жінок-породіль після 20 років.

До того ж ранній шлюб і рання вагітність обмежують коло спілкування сільських жінок та можливості отримання освіти.

Комісія зі становища жінок є функціональним органом Економічної і Соціальної Ради. Вона займається оглядом здійснення міжнародних стандартів щодо захисту і просуванню прав жінок і розробкою пропозицій щодо їх належного виконання. До складу Комісії входять 45 держав - членів ООН. Серед них - Білорусь, Грузія, Російська Федерація та Естонія.

Сесія Комісії триватиме до 9 березня 2012 року.

 


Джерело: Центр новостей ООН 01 березня 2012


ТегиООН,   права жінок,   права дівчат,   ранні шлюби

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".