В Казахстані чоловіки заробляють на 30% більше жінок
Чоловіки в Казахстані заробляють на 30% більше, ніж жінки. Про це в ході брифінгу в Службі центральних комунікацій розповіла президент Асоціації ділових жінок Казахстану Раушан Сарсембаева, передає кореспондент Kazpravda.kz.
"Насправді гендерна нерівність є, воно спостерігається при прийомі на роботу і звільненні вагітних жінок, молодих жінок без стажу роботи, тих, кому за 40, передпенсійного віку. Також гендерна дискримінація, звичайно ж, є і при виплаті зарплати. Якщо порівнювати загальну картину по заробітній платі жінок в усіх сферах, то виходить що чоловіки на 25-30% отримують більше", - повідомила Раушан Сарсембаева в ході брифінгу.
Це, за її словами, пояснюється тим, що більше чоловіків займають керівні посади, і відповідно заробітна плата у них вища порівняно з жінками, які працюють у сфері охорони здоров'я, освіти та ін.
Раушан Сарсембаева зазначила, що в даний час Асоціація ділових жінок спільно з Міністерством охорони здоров'я і соціального розвитку запускає проект "Інформаційно-роз'яснювальна робота серед жінок у соціально-трудовій сфері", метою якого є підвищення рівня інформованості жінок про захист прав у соціально-трудовій сфері та можливостях участі в Дорожній карті зайнятості-2020, а також поліпшення жіночого соціального самопочуття в країні за допомогою відкриття власної справи та працевлаштування.
"Наш проект якраз охоплює кілька цільових груп, одна з них - це молодь, яка щойно закінчила вузи, яка не може працевлаштуватися через брак трудового стажу. Ми вважаємо, що це не вина молоді, це біда нашого суспільства, що люди, які отримали гарну освіту не тільки у нас в країні, але і за кордоном - сьогодні не можуть працевлаштуватися. Ми шукаємо ці причини, сприяємо тому, щоб ця молодь могла пройти якусь практику", - підкреслила глава асоціації.
Раушан Сарсембаева також розповіла, що в рамках проекту буде проводитися соціологічне опитування, яке виявить причини цієї проблеми: де не стикуються можливості молодої людини і роботодавця, чому добре підготовлена молодь у вітчизняних та зарубіжних вузах не може працевлаштуватися.
"Це ж стосується і жінок передпенсійного віку, які, на жаль, побічно, але дискримінуються. В цьому напрямку також повинна проводитися хороша інформаційно-роз'яснювальна робота. Коли жінка ще повна сил, у неї накопичений великий досвід, вона не повинна піддаватися дискримінації у трудовій сфері", - підкреслила президент асоціації.
Джерело: Казахстанская правда 11 вересня 2014
Додати коментар Коментарi (0)