Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

В ЮНЕСКО заснували Фонд Малали для підтримки права дівчаток на освіту

В ЮНЕСКО знов заявили про прихильність до боротьби за право дівчаток на освіту і прийняли рішення про заснування Фонду Малали. Перший внесок надійшов від Пакистану у розмірі 10 мільйонів доларів США.

В ЮНЕСКО відбулася зустріч, присвячена просуванню права дівчаток на освіту. У її відкритті взяли участь Генеральний директор ЮНЕСКО Ірина Бокова і президент Пакистану. Вона присвячена п'ятнадцятирічній пакистанській школярці по імені Малала. Вона стала жертвою нападу талібів в жовтні 2012 року за те, що захищала право дівчаток на освіту.

«Права занадто багатьох дівчаток у цілому ряді країн порушуються тільки тому, що вони - дівчатка», - заявила Генеральний директор ЮНЕСКО Ірина Бокова. Вона підкреслила, що їх рано примушують працювати, насильно видають заміж, позбавляють права ходити в школу.

Сьогодні 32 мільйон дівчаток не відвідують початкову школу, і приблизно стільки ж не ходять до середньої школи.

«Право дівчаток на освіту, що представляє одне з основних прав людини, стоїть у ряду важливих факторів розвитку, що приносять користь усім людям - хлопчикам і дівчаткам, чоловікам і жінкам», - сказала глава ЮНЕСКО.

Захід був організований з метою надання нового імпульсу боротьбі за надання до 2015 року доступу до освіти всім дівчаткам.

В ході зустрічі виступили також прем'єр-міністр Франції Жан-Марк Еро, виконавчий директор організації «ООН-Жінки» Мішель Бачелет, Спеціальний представник Генерального секретаря ООН з питань глобальної освіти Гордон Браун і колишній президент Фінляндії Тар'ї Халонен.

Учасники зустрічі підписали Декларацію про прихильність до боротьби за право дівчаток на освіту. У ній міститься зобов'язання «докладати всі можливі зусилля для викорінення будь-яких форм насильства щодо дівчат і усунення будь-яких чинників, що перешкоджають їхньому доступу до освіти».

Цей захід став новим кроком у розвиток ініціативи «Освіта перш за все», висунутої у 2012 році Генеральним секретарем ООН Пан Гі Муном.
 


Джерело: Центр новостей ООН 15 грудня 2012


Тегиправа дітей,   ЮНЕСКО,   початкова освіта

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.