В ЮНЕСКО заснували Фонд Малали для підтримки права дівчаток на освіту
В ЮНЕСКО знов заявили про прихильність до боротьби за право дівчаток на освіту і прийняли рішення про заснування Фонду Малали. Перший внесок надійшов від Пакистану у розмірі 10 мільйонів доларів США.
В ЮНЕСКО відбулася зустріч, присвячена просуванню права дівчаток на освіту. У її відкритті взяли участь Генеральний директор ЮНЕСКО Ірина Бокова і президент Пакистану. Вона присвячена п'ятнадцятирічній пакистанській школярці по імені Малала. Вона стала жертвою нападу талібів в жовтні 2012 року за те, що захищала право дівчаток на освіту.
«Права занадто багатьох дівчаток у цілому ряді країн порушуються тільки тому, що вони - дівчатка», - заявила Генеральний директор ЮНЕСКО Ірина Бокова. Вона підкреслила, що їх рано примушують працювати, насильно видають заміж, позбавляють права ходити в школу.
Сьогодні 32 мільйон дівчаток не відвідують початкову школу, і приблизно стільки ж не ходять до середньої школи.
«Право дівчаток на освіту, що представляє одне з основних прав людини, стоїть у ряду важливих факторів розвитку, що приносять користь усім людям - хлопчикам і дівчаткам, чоловікам і жінкам», - сказала глава ЮНЕСКО.
Захід був організований з метою надання нового імпульсу боротьбі за надання до 2015 року доступу до освіти всім дівчаткам.
В ході зустрічі виступили також прем'єр-міністр Франції Жан-Марк Еро, виконавчий директор організації «ООН-Жінки» Мішель Бачелет, Спеціальний представник Генерального секретаря ООН з питань глобальної освіти Гордон Браун і колишній президент Фінляндії Тар'ї Халонен.
Учасники зустрічі підписали Декларацію про прихильність до боротьби за право дівчаток на освіту. У ній міститься зобов'язання «докладати всі можливі зусилля для викорінення будь-яких форм насильства щодо дівчат і усунення будь-яких чинників, що перешкоджають їхньому доступу до освіти».
Цей захід став новим кроком у розвиток ініціативи «Освіта перш за все», висунутої у 2012 році Генеральним секретарем ООН Пан Гі Муном.
Джерело: Центр новостей ООН 15 грудня 2012
Додати коментар Коментарi (0)