В Естонії почала роботу Рада з гендерної рівноправності
В Естонії почала роботу Рада з гендерної рівноправності, куди увійшли представниці громадських і політичних організацій. Завданням нового об'єднання стане вирішення питань, пов'язаних з нерівним становищем чоловіків і жінок в країні. Рада також має намір консультувати уряд по темі статевого рівноправ'я, передає «Актуальна камера».
Згідно з даними рапорту The Global Gender Gap Report 2013, за гендерною рівноправності Естонія займає 59 рядок у списку з 136 країн. Лідирують у рейтингу Ісландія, Фінляндія, Норвегія і Швеція. Саме в цих країнах права жінок і чоловіків практично рівні за різними показниками. Якщо в Європі офіційна різниця в зарплатах чоловіків і жінок становить 16%, то в Естонії - 28%. Цей розрив вже кілька років утримує країну на останньому місці в Євросоюзі.
«Чоловіки і жінки працюють за різними спеціальностями на ринку праці, їх працю по-різному оцінюють, вони по-різному просуваються службовими сходами. Якщо ми подивимося, хто приймає рішення в економічному і політичному житті, і хто перебуває на керівних постах, то побачимо, що це в основному чоловіки», - зазначила уповноважена з гендерної рівноправності Марі-Лійз Сеппер.
Створена Рада з гендерної рівноправності, яка працюватиме при уряді країни, покликана вирішити питання, пов'язані з нерівним становищем жінок в Естонії.
«Я думаю, що створення Ради з гендерної рівноправності - це крок вперед. По-перше, таким рішенням уряд показує, що він всерйоз сприймає існуючі проблеми. За допомогою ради буде встановлено напрямок, в якому Естонія буде рухатися в питанні гендерної рівноправності», - сказала Марі-Лійз Сеппер.
За оцінкою радника з гендерної рівноправності Ійві Анни Массо, питання набагато ширше, ніж прийнято вважати. За її словами, якщо в суспільстві щось виходить з рівноваги, це завдає шкоди розвитку країни.
«Гендерна рівноправність, успішність суспільства, індекс розвитку людського потенціалу та економічні показники - все це йде рука об руку. Я вважаю, що якщо половина людського ресурсу залишається незадіяною і використовується мало, це шкодить всьому суспільству» , - пояснила Ійві Анна Массо.
Головним завданням нової Ради з гендерної рівноправності стане підготовка стратегії щодо вирішення проблем нерівного становища жінок і чоловіків в естонському суспільстві.
Джерело: err.ee 28 жовтня 2013
Додати коментар Коментарi (0)