Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

В Астані відбувся Глобальний жіночий конгрес

Ініціаторами та основними організаторами конгресу виступили Казахстансько-Британська торгово-промислова палата і ТОО «Nomad Media Group» в стратегічному партнерстві з Урядом РК, Національною комісією у справах жінок і сімейно-демографічної політики при Президентові РК і Євразійським економічним клубом вчених.

Відкриваючи форум, радник Глави держави і голова Нацкомісії Гульшара Абдикалікова нагадала, що в рамках програми АЕФ конгрес проходить другий рік поспіль. І якщо в 2012 році участь у ньому взяли близько 200 жінок, то в нинішньому році кількість учасниць зросла майже удвічі, що свідчить про зростаючий інтерес до заходу. Радник Президента розповіла про те, що в рейтингу країн світу за рівнем рівноправності статей, опублікованому в жовтні 2012 року аналітичною групою Давоського форуму, з 135 країн, підданих моніторингу, Казахстан піднявся на 18 позицій і зайняв 31-е місце. А за минулий з першого конгресу час у республіці відбулися призначення жінок на політичні та адміністративні посади, значно змінивши їх чисельність у керівних структурах.

- Просування жінок у владні структури всіх рівнів повинно розглядатися як фактор стабільного, гуманного, сталого розвитку суспільства, - підкреслила Г. Абдикалікова. - Подолання гендерного дисбалансу має не тільки сприяти створенню більш раціонального механізму управління країною в цілому, але і дозволить враховувати різні соціальні інтереси. Жінки повинні відчувати, що вони затребувані сучасним Казахстаном, новою історичною ситуацією. У цьому плані конгрес повинен стати для нас мобілізуючим ідеологічним чинником.

Як зазначила голова Комітету з соціально-культурному розвитку Мажилісу Парламенту РК Даріга Назарбаєва, той факт, що захід з «Центрально-азіатського конгресу ділових жінок» (в такому статусі він проходив вперше) виріс до «Глобального жіночого конгресу», відкриває нові можливості. Розширивши географію учасників і спектр порушуваних проблем, конгрес стане ефективнішим діалоговим майданчиком, і це, без сумніву, успіх організаторів форуму і успіх Казахстану. При цьому вона підкреслила, що всі учасники зібралися в Астані не для того, щоб «в тисячний раз поскаржитися на проблеми гендерної нерівності», а присвятити час реальній роботі, пошуку шляхів вирішення цих питань та аналізу позитивного світового досвіду.

Порядок денний конгресу склали такі теми, як політичне і суспільне просування жінок, можливості розвитку жіночого потенціалу в економічній сфері, а також соціальна модернізація суспільства. Участь в обговоренні взяли відомі політики, представники центральних державних органів, дипломатичного корпусу, бізнес-спільноти, громадських організацій не тільки Казахстану та країн Центрально-Азіатського регіону, а й держав далекого зарубіжжя - Великобританії, США, Італії, Бельгії та інших. Активний обмін думками та досвідом по піднятим темами красномовно продемонстрував, що конгрес дійсно став ефективною платформою для діалогу про сучасну роль жінок у політичному та економічному розвитку країни.

На закритті Глобального жіночого конгресу виступив заступник Прем'єр-Міністра РК Кайрат Келімбетов. Він зазначив, що дискусії, які відбулися в рамках заходу, зробили великий внесок в обговорення ключових питань порядку денного АЕФ. К. Келімбетов висловив думку, що і надалі Глобальний жіночий конгрес повинен залишатися однією з найважливіших складових Астанинського економічного форуму, даючи можливість для обговорення проблем та ролі жінок у сучасному суспільстві.
 


Джерело: Казахстанская правда 24 травня 2013


Тегигендерна рівність,   гендерна нерівність,   права жінок,   Казахстан

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.