Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

В Ірані суперечливий закон про ісламські хустки відхиляють як неконституційний

В Ірані впливова Рада вартових конституції відхилила як неконституційний суперечливий закон, що мав на меті посилити відповідальність за порушення чинних у цій країні суворих ісламських вимог до одягу, повідомили в суботу іранські засоби інформації.

За повідомленнями, речник Ради заявив, що в законі, який складається з 24 пунктів, виявили 14 порушень, він суперечить конституції країни й не був схвалений. Відтак його повернули на перегляд до парламенту.

Рада вартових конституції є в Ірані важливим органом влади, який, серед іншого, перевіряє ухвалені парламентом закони на відповідність конституції і критеріям ісламу. Іран є за конституцією ісламською республікою, і іслам шиїтської течії є в ньому державною релігією.

За чинним в Ірані ісламським законодавством, зокрема, жінки зобов’язані при сторонніх покривати голову, все волосся і шию, хоча закривати обличчя від них не вимагають. Певні вимоги існують і до чоловіків. Новий закон, що його парламент Ірану ухвалив минулого місяця, мав на меті посилити нагляд за виконанням цієї вимоги і відповідальність за її порушення. Зокрема, закон передбачав розширити повноваження правоохоронних органів із цього огляду чи запровадити відповідальність працедавців за дотримання ісламських норм одягу на робочому місці, зокрема, штрафи на компанії, де ці норми порушують.
 


Джерело: Радіо Свобода 05 сiчня 2015


Тегиправа жінок,   Іран

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.
 

Навчальний посібник для спеціалістів, які працюють з дітьми, щодо надання першої психологічної допомоги

Перша психологічна допомога (ППД) – це загальновизнана, проста й дієва методика забезпечення первинної підтримки людей у кризових ситуаціях, яку нещодавно було введено у перелік Мінімальних стандартів охорони дитинства у ході гуманітарних акцій. Перша психологічна допомога – це набір навичок та вмінь, володіння якими допоможе фахівцям у роботі з дітьми обмежити прояви стресу, що виникає як наслідок нещасних випадків, стихійних лих, конфліктів, міжособистісного насильства та інших кризових ситуацій.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.