Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

В Ірані критикують кампанію з підвищення народжуваності

Торік верховний лідер Ірану аятолла Хаменеї виступив із закликами збільшити населення Ірану в два рази , до 150 мільйонів чоловік.

Після того як аятолла Хаменеї заявив, що країні зі старіючим населенням потрібен бебі - бум - різке збільшення народжуваності - для підтримки розвитку, по всій країні почали з'являтися барвисті білборди з закликами "виробляти" більше потомства.

На одному з білбордів щаслива сім'я з шести осіб - батька і п'яти дітей - катається на велосипеді під яскраво-блакитним небом. Вони залишають позаду сім'ю з двох осіб.

Рекламні плакати були створені Будинком дизайнерів Ісламської Республіки. Ті ж дизайнери створили серію суперечливих антиамериканських білбордів, розміщених в Тегерані в жовтні цього року.

Директор Будинку дизайнерів Ірану Аббас Саней сказав іранському агентству новин Мехр, що ідея створення білбордів прийшла до них після промови аятолли Хаменеї.

Критики білбордів говорять, що послання і образи, які використовуються урядом, безвідповідальні, мають сексистський зміст і не відображають дійсність в Ісламській Республіці. На всіх ідеалістичних зображеннях відсутній важливий компонент сім'ї - мати. Можливо, її не показали, оскільки жінкам в Ірані забороняється кататися на велосипеді, але її відсутність не  залишилась непоміченою соціальними медіа.

Один користувач мережі Facebook припустив, що мати «зайнята пологами або, скоріш за все, померла внаслідок численних пологів».

Поетеса Сена Насері, що виступає на захист прав жінок, написала на місцевому сайті, що на жінок в іранському суспільстві дивляться як на інструмент досягнення щастя, навіть якщо самі вони позбавлені цього щастя. «Жінку не тільки виключили з картини, але її позбавили радощів життя, заборонили їй їхати на пікнік з чоловіком і дітьми ... Вона всього лише машина з виробництва дітей» , - пише Сена Насері.

Критиці піддалася і сама кампанія зі збільшення народжуваності дітей. Один читач написав на іранському сайті: «Люди, які створили білборди, чи мають уявлення про витрати на проживання, про рівень інфляції, про бідність і безробіття в нашій країні? Чи знають вони, скільки коштують памперси?».

Інший читач запитує: «Що зробила влада для населення, щоб тепер вказувати нам, скільки мати дітей?»

«Народження дітей у цій країні можна вважати жорстоким поводженням з дітьми, - пише користувач. - Ми не живемо, ми просто дихаємо. Ми не можемо дозволити собі жити. І тепер вони просять нас принести більше дітей у це жалюгідне життя».

Відомий поет Сохеіл Махмуді написав на своїй Facebook-сторінці, що ці заклики змусили його розплакатися, і відзначив очевидні знаки бідності на вулицях Ірану. Він закликав владу прибрати білборди.

Деякі онлайн-критики відзначили, що жителі Тегерана ніколи не бачать такого блакитного неба, як на картинці, через сильне забруднення повітря в місті.


Джерело: Радио Свобода 23 грудня 2013


Тегигендерна рівність,   права жінок,   Іран

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Навчальний посібник для спеціалістів, які працюють з дітьми, щодо надання першої психологічної допомоги

Перша психологічна допомога (ППД) – це загальновизнана, проста й дієва методика забезпечення первинної підтримки людей у кризових ситуаціях, яку нещодавно було введено у перелік Мінімальних стандартів охорони дитинства у ході гуманітарних акцій. Перша психологічна допомога – це набір навичок та вмінь, володіння якими допоможе фахівцям у роботі з дітьми обмежити прояви стресу, що виникає як наслідок нещасних випадків, стихійних лих, конфліктів, міжособистісного насильства та інших кризових ситуацій.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".