Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

В Індонезії жінкам заборонили їздити на мотоциклах "як чоловіки"

Місто в індонезійській провінції Ачех, в якому дотримуються законів шаріату, заборонило пасажирам-жінкам їздити на мотоциклах позаду водіїв-чоловіків з розставленими ногами.

Мер міста Лхоксьомава твердить, що метою такої заборони є збереження "моралі та належної поведінки".

Урядовим установам та мешканцям міста розіслали листівки, аби поінформувати їх про нововведення.

Ачех є єдиною індонезійською провінцією, яка живе за законами шаріату.

За новими правилами, жінкам-пасажирам дозволяється лише сидіти "по-дамськи", тобто звісивши обидві ноги на один бік.

За словами мера Суайді Яхьї, коли жінка сидить на мотоциклі, охопивши ногами сидіння, то таким чином вона порушує ісламські цінності.

"Коли ви бачите жінку з широко розведеними ногами, вона виглядає як чоловік. Але якщо вона сидить боком, вона виглядає як жінка", - сказав мер.

Він додав, що пасажири, які сидять боком, рідко падають з мотоциклів.

Органи місцевого самоврядування оцінюватимуть норму про те, як слід сидіти жінкам на мотоциклі, протягом місяця, після чого вона може стати місцевою постановою, додав Суайді Яхья.

Відповідаючи на запитання, чи каратимуть жінок, які не дотримуються правила, мер міста сказав: "Як тільки це стане постановою, автоматично будуть санкції".

Це правило вже розкритикували відомі мусульманські активісти, такі як Уліл Абшар Абдалла, який мешкає в столиці Індонезії, Джакарті.

"Закони шаріату не вказують, як слід їздити на мотоциклі. У Корані чи хадисах нема ніякої згадки про це", - написав він у Twitter, посилаючись на другий священний текст в ісламі після Корану.

За його словами, у демократичній країні громадськість повинна розцінювати норми шаріату згідно зі здоровим глуздом.

 


Джерело: BBC Україна 04 сiчня 2013


Тегигендерна нерівність,   права жінок,   Індонезія

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.