Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Уряд схвалив План заходів з реалізації «Партнерства Біарріц»

За ініціативи Першої Леді Олени Зеленської Україна отримала офіційний статус учасниці «Партнерства Біарріц» – міжнародної ініціативи рівних прав і можливостей для всіх – 11 вересня 2020 року.

«Партнерство Біарріц» не має бути чимось абстрактним. Воно повинне бути реалізованим не на папері, а мати чіткий план і бути втіленим у конкретних проектах. Зараз ми маємо дорожню карту, і я сподіваюся на активну та плідну співпрацю профільних міністерств», – зазначила Олена Зеленська.

Приєднання України до цього Партнерства – це визнання зусиль України у напрямку утвердження рівних можливостей для чоловіків і жінок.

«Завдяки ініціативі Першої Леді сьогодні ми робимо потужні кроки для подолання нерівності у можливостях жінок та чоловіків. Відтепер ми маємо чіткий план як позбутись стереотипів щодо розриву у рівні заробітної плати чи права на батьківську відпустку по догляду за дитиною, здобуття освіти за принципом «жіноча» чи «чоловіча» професія, «доступну інфраструктуру» для людей з особливими потребами чи «сміття з хати не виноси» щодо домашнього насильства. Україна вже є невід’ємною учасницею загальноєвропейського цивілізаційного процесу, де проводиться масштабна робота в напрямку боротьби з нерівністю», – наголосила Віце-прем’єр-міністр.

Партнерство Біарріц — це про рівність, рівні права та можливості жінок та чоловіків. Це про руйнування соціальних, економічних, ментальних та фізичних бар'єрів. У межах Партнерства за Планом, який сьогодні підтримав Кабінет Міністрів Україна готова виконати зобов’язання у п’яти сферах:

реформування законодавства у сфері соціальних відпусток, пов’язаних із народженням дитини та доглядом за нею - батько і мати матимуть однакові можливості по декрету;
розвиток інклюзивного та ґендерно чутливого публічного простору, дружнього до сімей з дітьми та маломобільних груп населення - люди з особливими потребами матимуть рівний доступ до інфраструктури;
наскрізну інтеграцію ґендерного компоненту в освітній процес - хлопці та дівчата матимуть однаковий доступ до освіти незалежно від вибору професії;
забезпечення ефективної реалізації законодавства у сфері протидії домашньому та ґендерно зумовленому насильству - держава готова стати на захист постраждалих через створення нових притулків, кімнат кризового реагування та надання різного виду допомоги;
зменшення розриву в оплаті праці жінок і чоловіків - за один вид діяльності має бути рівна оплата праці незалежно від статі.

«Лише за один рік було побудоване справжнє партнерство всередині країни з Урядом та міжнародними колегами, завдяки чому вдалося визначити цілі щодо реалізації Партнерства Біарріц та почати роботу. А вже наступного 2021 року ми будемо реалізовувати наші прагнення у сфері прав людини, боротьби з дискримінацією та забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків», – зауважила Ольга Стефанішина.

Віце-прем'єр-міністр наголосила, що держава сьогодні робить усе, щоб українці мали рівні права та можливості. А вирішувати чи користуватися ними чи ні, — це вже право кожного особисто.

Довідково

25 серпня 2019 року під головуванням Президента Франції Еммануеля Макрона лідери країн Групи семи (G7) на саміті в місті Біарріц (Франція) заснували «Партнерство Біарріц». Метою цього партнерства є консолідація зусиль міжнародної спільноти та посилення відповідальності задля досягнення рівності жінок і чоловіків.

11 вересня 2020 року Україна приєдналась до Партнерства Біарріц. Україна взяла на себе зобов’язання у п’яти сферах: розвиток безбар’єрного публічного простору, дружнього до сімей з дітьми та маломобільних груп населення; навчання дітей принципів рівності жінок і чоловіків; запобігання насильству; зменшення розриву в оплаті праці жінок і чоловіків; створення більших можливостей для чоловіків піклуватися про дітей.


Джерело: Урядовий портал 17 грудня 2020


Тегигендерна рівність,   рівні права,   Партнерство Біарріц

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми