Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Убивці жіночої кар’єри: фахівці назвали причини невдач у роботі

В Україні існує певна гендерна дискримінація на ринку праці, однак вона є більше ментальною. Крім того, така ситуація спостерігається по всьому світу, повідомила начальник відділу профорієнтації Державної служби зайнятості Наталя Пішко.

Як пояснила вона, внутрішня статистика Державної служби зайнятості (ДСЗ) показує, що безробітних жінок і чоловіків в Україні приблизно однакова кількість. Вони мають однакові можливості працевлаштування, рівний доступ до різноманітних послуг. Але люди самі по-різному використовують ці можливості. У цьому контексті чоловіки більш активні і більш мобільні.

"Це пояснюється укладом життя - розподілом сімейних обов'язків. Жінка більше прикута до сім'ї. І тут вона від цього і страждає. У чоловіків більш високі зарплати і навіть допомогу з безробіття, тому що вони вважаються основними годувальниками сім'ї. Крім того, чоловіки активніше відстоюють свої права перед роботодавцем, в той час як жінки схильні домовлятися. Часто жінки шукають роботу, що може бути надана поруч з будинком, була спокійною, відповідно, така робота менш оплачувана, частіше жінки погоджуються на нелегальне праце пристрій ", - додала фахівець.

Що стосується захищеності прав вагітних, то, як повідомила начальник відділу профорієнтації ДСЗ, в Держслужбі стоять на обліку вагітні (5972 осіб). При цьому, як зазначила Пішко, жінка може не говорити про те, що вона вагітна, коли стає на облік. Крім того, якщо жінка має право на отримання допомоги по безробіттю згідно із законом, то вагітність на це ніяк не впливає.

"До моменту, поки жінка не йде в декретну відпустку, вона може отримувати допомогу по безробіттю, адже, відповідно до закону, така допомога надається, якщо людина не має інших джерел надходження коштів. Якщо людина отримує іншу соціальну допомогу, має інші джерела доходів, то допомогу з безробіття він не отримує ", - уточнила фахівець.

Що стосується проблематики працевлаштування вагітних, то, за словами Пішки, все залежить від роботодавця, ДСЗ не має впливу в цій сфері.

Раніше "Знай. uа" писав про те, що у своєму Instagram зірка "Відчайдушних домогосподарок" опублікувала фото та зазначила, що отримання власної зірки стало для неї великою честю, і пожартувала, що тепер по ній можна походити.

 


Джерело: znaj.ua 08 травня 2018


Тегигендерна рівність,   права жінок,   кар'єра жінки,   дискримінація жінок

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.