У Європі при владі недостатньо жінок - дослідження

Європейські країни досі не досягли рівного представництва жінок у процесах ухвалення рішень.
Такі висновки нового дослідження оприлюднила Рада Європи.
"Ці дані свідчать, що Європі ще треба багато зробити для досягнення гендерної рівності", - сказав генеральний секретар Ради Європи Торбйорн Ягланд. Він закликав усі країни-члени організації вжити конкретних кроків для поліпшення гендерного балансу у процесі ухвалення рішень і у всіх сферах державного життя.
У дослідженні аналізували поступ, що його досягли 46 країн-членів РЄ у справі збільшення представництва жінок у різних аспектах політичного і державного життя.
2003 року країни Ради Європи постановили збільшити представництво жінок в органах влади до щонайменше 40%.
Як випливає з оприлюдненого в Страсбурзі дослідження, із 46 країн лише дві - Фінляндія і Швеція - досягли необхідного співвідношення і мають 40% жінок в однопалатних парламентах чи в нижніх палатах парламенту. У середньому, цей показник для країн Європи становить 25,6%.
Жодна з досліджуваних країн не досягла мінімальних 40% жінок у верхній палатах парламентів.
Загалом у Європі частка жінок на посадах глав держав чи урядів, регіональних і міських адміністрацій не сягає і 17%.
Представництво жінок у Верховних судах становить 33%, у Вищих радах юстиції 28%, а в Конституційних судах - 26%.
Найнижчий показник частки жінок на посадах послів - 13%.
Україна - не приклад
В Україні представництво жінок у парламентах за період між 2005 і 2016 рр. зросло на 6,4% ( від 4,9% у 2005 до 11,3% у 2016).
Однак на рівні ухвалення рішень, число жінок в Україні - одне з найнижчих у Європі, всього 6,3% - менше жінок в органах влади має лише Туреччина: 4,8%.
Для порівняння, в Швеції в органах виконавчої влади дам понад половинау - 58,9%.
Трохи краща картина в частині звіту, присвяченій представництву жінок у політичних партіях. А от у судовій владі України - за минулі 10 років панн навіть поменшало.
На дипломатичній службі України жінок стало більше, але порівняно із іншими країнами Ради Європи це однаково мало: 4,3%.
Гірша картина - лише в Росії, де немає жодної жінки-посла.
Звіт про представництво жінок в органах влади і політичному житті країн Ради Європи підготувала Комісія гендерної рівності.
Джерело: ВВС Україна 18 жовтня 2017