У «Колі щасливих» відбулася зустріч із ВПО
Понад 300 тисяч внутрішньо переміщених осіб прийняла Київська область. Такі дані обласної військової адміністрації на перший квартал цього року. Спочатку ці люди втратили власний дім, нині - мають віднайти новий. З ВПО зустрілися фахівчині простору «Коло щасливих», що в Обухові. Розмова тривала кілька годин, бо поговорити є про що.
Насамперед фахівчині простору надали інформацію про гендерно зумовлене насильство та про те, як його розпізнати та як запобігти. Адже під час воєнних дій вразливість жінок і дівчат до насильства за ознакою статі зростає в рази. І це вже доведений факт. І тут неабияк важливою є просвітницька складова, адже дуже часто жінки навіть не знають, що зазнають певного виду насильства, приміром, психологічне насильство часто замасковане, триває так довго, що вже не сприймається як насильство. Інший бік - це чітке розуміння, що робити в випадках ГЗН, до кого звертатися, як уберегти себе і як розірвати це коло. Не відчуваючи підтримки часто жінки замикаються в собі, не бачать виходу чи просто соромляться звернутися по допомогу. Розмова непроста, але в наш час без перебільшення життєво необхідна.
Опісля жінки та дівчата ділилися своїми історіями, як вони опинилися в Київській громаді та з якими проблемами стикаються нині. Іноді непросто ділитися тим усім, проте часто саме отакі розмови дозволяють відчути, що ти не сам на сам із проблемами, що є поруч ті, хто може допомогти, підтримати, вислухати і підказати. І треба сказати, що вони всі великі молодці, бо попри чималі труднощі й негаразди рухаються вперед, будують плани, вирішують питання з роботою, виховують дітей і дбають про їхнє навчання. Фахівчині простору «Коло щасливих» готові і надалі підтримувати жінок і дівчат, на чому не раз наголосили під час зустрічі.
Нагадаємо, що проєкт «Коло щасливих. Простір для жінок і дівчат» Жіночий консорціум України реалізує у співпраці та за підтримки Norwegian People’s Aid (NPA). Безпечні простори для жінок, дітей та дівчат-підлітків створені у м. Обухів Київської області та селищі Пісочин Харківської області. Простори дають можливість відвідувати майстер-класи, тренінги та спортивні заходи, отримати різноманітні консультації, допомогу та підтримку, змістовно та з користю проводити своє дозвілля у приємному товаристві.
Індивідуальні консультації, які жінки та дівчата отримують у психологинь та юристок, а також їхні історії залишаються конфіденційними і не висвітлюються в медійному просторі.
Джерело: Жіночий консорціум України 19 серпня 2024