У політиці найбільше дружин та коханок впливових чоловіків, - реалії українського виборчого процесу
У виборчому процесі роль жінок відображає сучасний стан суспільства загалом. У будь-якому органі влади чи на підприємстві 80% працівників – жінки, які займаються безпосередньою організацією роботи, а 20 % - чоловіки, які керують і вважають, що вони стоять на чолі процесу. Про це сьогодні, 31 липня, під час прес-конференції у Львівському прес-клубі повідомила виконавчий директор ЛОГО «Комітет виборців України» Оксана Дащаківська.
Оксана Дащаківська зазначила, що в Україні до політики мають змогу долучитися не всі жінки: «Яким чином жінки приходять в українську політику? Найчастіше жінки, які приходять в політику, це дружини чи коханки впливових чоловіків, або належать до якогось певного середовища, те, що називають непотизмом. Це принижує роль жінки у виборчому процесі».
«Педантичність жінки, її готовність брати на себе відповідальність, її жертовність дозволяє виконувати таку роботу, як от робота у виборчих комісіях, тоді коли головами комісій найчастіше є чоловіки. Можна сказати, що на жінці тримається виборчий процес. В пасивному виборчому праві кількість жінок суттєво скорочується. Більшість жінок не готові працювати з тими чоловіками, які представляють політичні партії», - сказала Оксана Дащаківська.
За її словами, в Україні політичні партії мають переважно чоловічі обличчя. Однак, чоловіки послуговуються іншими видами комунікації.
«Чоловіки політики часто зависають по саунах , ходять на каву, а розумна та відповідальна жінка не дозволить собі такий тип комунікації у вирішенні важливих проблем», - додала Оксана Дащаківська.
Вона також додала, що найкращі соціальні стандарти дотримані в тих державах, де найбільше представництво жінок у парламенті.
Експерт зауважила, що судячи із представництва жінок у списках партій, які вже встигли презентувати політичні сили, лише до 5% жінок можуть бути якісними політиками.
Джерело: GalInfo 01 серпня 2012
Додати коментар Коментарi (0)