Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

У політиці найбільше дружин та коханок впливових чоловіків, - реалії українського виборчого процесу

У виборчому процесі роль жінок відображає сучасний стан суспільства загалом. У будь-якому органі влади чи на підприємстві 80% працівників – жінки, які займаються безпосередньою організацією роботи, а 20 % - чоловіки, які керують і вважають, що вони стоять на чолі процесу. Про це сьогодні, 31 липня, під час прес-конференції у Львівському прес-клубі повідомила виконавчий директор ЛОГО «Комітет виборців України» Оксана Дащаківська.

Оксана Дащаківська зазначила, що в Україні до політики мають змогу долучитися не всі жінки: «Яким чином жінки приходять в українську політику? Найчастіше жінки, які приходять в політику, це дружини чи коханки впливових чоловіків, або належать до якогось певного середовища, те, що називають непотизмом. Це принижує роль жінки у виборчому процесі».

«Педантичність жінки, її готовність брати на себе відповідальність, її жертовність дозволяє виконувати таку роботу, як от робота у виборчих комісіях, тоді коли головами комісій найчастіше є чоловіки. Можна сказати, що на жінці тримається виборчий процес. В пасивному виборчому праві кількість жінок суттєво скорочується. Більшість жінок не готові працювати з тими чоловіками, які представляють політичні партії», - сказала Оксана Дащаківська.

За її словами, в Україні політичні партії мають переважно чоловічі обличчя. Однак, чоловіки послуговуються іншими видами комунікації.

«Чоловіки політики часто зависають по саунах , ходять на каву, а розумна та відповідальна жінка не дозволить собі такий тип комунікації у вирішенні важливих проблем», - додала Оксана Дащаківська.

Вона також додала, що найкращі соціальні стандарти дотримані в тих державах, де найбільше представництво жінок у парламенті.

Експерт зауважила, що судячи із представництва жінок у списках партій, які вже встигли презентувати політичні сили, лише до 5% жінок можуть бути якісними політиками.
 


Джерело: GalInfo 01 серпня 2012


Тегигендерна рівність,   жінки у владі,   гендерна нерівність,   квотування,   жінки на виборах

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми