Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

У передмісті Парижа розростаються заворушення через паранджу

У паризькому передмісті Трапп натовп молоді другу ніч поспіль закидав камінням поліцейських і підпалював припарковані автомобілі. У неділю в передмісті введено поліцейський спецназ, який залишиться там до закінчення заворушень. Поки вони тільки розростаються.

Приводом для них став арешт 21-річного француза, який перейшов в іслам. Його дружині було наказано зняти нікаб — чадру, що повністю закриває обличчя, з вузьким прорізом для очей, однак таке вбрання заборонене французьким законодавством. Чоловіка звинувачують в тому, що він намагався задушити одного з поліцейських.

Обвинуваченого випустили на свободу до суду, але ісламістів це не заспокоїло. Деякі ісламські організації спростовують версію подій, пропоновану владою, і звинувачують поліцію в провокації. Організація, яка виступає проти ісламофобії у Франції, стверджує, що поліцейські образили жінку в чадрі і навіть застосували силу проти її матері і чоловіка.

Насильство в Трапп продовжилося в неділю. Протестуючі підпалювали автомобілі та автобусні зупинки, а також закидали поліцію піротехнікою. У відповідь поліція застосувала гумові кийки та сльозогінний газ. В ході одного з інцидентів невідомий в автомобілі намагався переїхати поліцейських, проте ніхто не постраждав.

У Трапп направлено загони поліції особливого призначення. Міністр внутрішніх справ Франції Мануель Валлс заявив, що вони залишаться в цьому передмісті до тих пір, поки не буде відновлено порядок.

Закон, який набув чинності 11 квітня 2011 року, забороняє носити в громадських місцях і на вулиці "повну вуаль" — в тому числі іранську паранджу, арабський нікаб і бурку, прийняту в афганок і пакистанок. Всі види цього мусульманського одягу майже повністю закривають тіло жінки, а бурка навіть не залишає відкритим обличчя.

Відповідно до закону, жінки під загрозою штрафу в 150 євро не мають права з'являтися із закритим обличчям в громадських місцях. При цьому мусульманок не обмежують у носінні бурки, нікабу і паранджі вдома, в готельних номерах, в приміщеннях закритих асоціацій і на підприємствах. Можна носити такий одяг у культових місцях і поруч з ними, на релігійних процесіях і під час театральних вистав.
 


Джерело: Рівне вечірнє 23 липня 2013


ТегиФранція,   права жінок,   нікаб

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.