У фокусі уваги: життя далеко від дому
Складнощі проживання далеко від дому, проблеми адаптації та пошуку роботи на новому місці.
Саме про це йшлося на фокус-групі, яку провела в Одесі голова правління ГО "ГР "Віра, Надія, Любов" Тетяна Семік для жінок які постраждали від військових дій та були вимушені полишити власні домівки і переїхати до Одеси.
Жінки ділилися, як діставалися міста на півдні України, як облаштовують побут на новому місці та з якими проблемами зіткнулися. Для когось було простіше адаптуватися, для когось – цей процес затягнувся і з’являється відчуття, що він не завершиться ніколи.
Нове місто, нові умови – це все змушує шукати додаткових власних особистісних ресурсів, яких і так не вистачає у ці непрості часи. Та й пошук роботи під час війни стає непростим завданням, особливо на новому місці. Жінки розповідали, які труднощі виникають під час працевлаштування, які зазвичай причини відмов чи перепон для повноцінної роботи.
Жінки, які були змушені пережити факт переміщення особливо гостро відчувають нестабільність і втрату контролю над ситуацією, тож такі зустрічі допомагають поділитися тим, що найбільше непокоїть, що забирає найбільше енергії та життєвих сил.
Нагадаємо, що проєкт реалізується ГО Жіночий Консорціум України спільно з низкою партнерських громадських організацій з 8 регіонів України за підтримки International Rescue Committee.
Проєкт працює у Київській, Сумській, Чернігівській, Харківській, Полтавській, Хмельницькій, Запорізькій та Одеській областях.
Допомогу у рамках проєкту отримують жінки, які мають дітей або опікуни дітей, у тому числі людей з інвалідністю, ВПО та люди, які проживають у місцях, що постраждали від окупації та ракетних обстрілів.
Отримувачів допомоги за проєктами визначають місцеві органи влади, які надають громадським організаціям списки тих, хто найбільше потребує допомоги. Тому, для отримання допомоги звертайтесь до місцевих органів влади.
Джерело: Жіночий Консорціум України 14 листопада 2022