У Женеві високо оцінили роботу українського Омбудсмена
У Женеві відбулась 26-а сесія Міжнародного координаційного комітету національних інституцій з просування та захисту прав людини, у якій взяли участь 245 делегатів із 82 країн. Про це повідомили у прес-службі Омбудсмена.
Україну представляв Керівник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Богдан Крикливенко.
Під час цієї сесії особливу увагу було приділено питанням діяльності правозахисників, гендерної рівності та соціально-економічних прав людини, а також питанням діяльності національних інституцій у галузі прав людини.
Також були обговорені Віденська декларація, Паризькі принципи та плани на майбутнє Міжнародного координаційного комітету національних інституцій з просування та захисту прав людини.
Під час обговорення діяльності національних інституцій з прав людини (НІПЛ) було особливо відзначено роботу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської в напрямку регіонального єднання заради спільного розвитку НІПЛ. Як приклад було наведено проведення наприкінці 2012 року у Києві круглого столу «Можливості й виклики в сфері захисту прав людини та їх просування в країнах СНД», на якому омбудсмени країн СНД ділилися досвідом захисту прав людини у своїх країнах.
Керівник Департаменту технічного співробітництва в країнах Південної Америки, Європи та Центральної Азії Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) Джанні Магаццені (Gianni Magazzeni) зазначив, що організацію роботи Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської з органами системи ООН треба брати за приклад, адже саме така практика безумовно підвищує рівень ефективності діяльності НІПЛ.
На 26-ій сесії також було обрано нового голову МКК – пана Мабедле Бушвана, Голову Комісії з прав людини Південно-Африканської Республіки.
Нагадаємо, що Міжнародний координаційний комітет національних інституцій з прав людини (МКК) є міжнародною асоціацією національних інституцій з прав людини (НІПЛ) з усіх частин світу. МКК було засновано у 1993 році для зміцнення ролі НІПЛ відповідно до Паризьких принципів, а також з метою керування процесом просування та захисту прав людини.
Джерело: УНН 09 травня 2013
Додати коментар Коментарi (0)