Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

У Вірменії відбулася акція "Чоловіки проти насильства над жінками"

11 вересня в Єревані пройшла акція "Чоловіки проти насильства над жінками", організована Центром прав жінок. В ході заходу перехожі чоловіки залишали на спеціальному стенді "Стіна ганьби" свої вислови з приводу даної проблеми, в тому числі "Ні насильству", "Не можна бити жінок", "В здоровій сім'ї стрижень - жінка", передає кореспондент "Кавказького вузла".

За словами психолога Центру прав жінок Марине Мартіросян, учасники акції "намагаються привернути увагу суспільства до проблеми насильства, що має місце в сім'ях". Під словом "насильство" Мартиросян має на увазі як фізичне, так і психологічне, економічне та сексуальне насильство. Психолог стверджує, що, згідно з її спостереженнями, "звичайно насильство над жінками в родині починається з економічного тиску, потім, якщо відразу не зупинити цей процес, воно може перейти як у фізичне, так і в сексуальне насильство".

Мартиросян зазначила, що жінки, котрі піддаються насильству в сім'ях, можуть звернутися в Центр за психологічною і юридичною допомогою. Спеціально для них цілодобово діють безкоштовні гарячі лінії. "Якщо надана по телефону допомога жінкам виявляється недостатньою, ми запрошуємо їх в Кризовий центр для більш поглибленої роботи фахівців з ними", - зауважила психолог.

Марине Мартіросян також додала, що в їх Центр вірменські жінки звертаються лише тоді, коли вони вже піддалися і психологічному і фізичному насильству, "коли вони беззахисні і залишилися одні зі своїми проблемами". Психолог помітила, що в останні роки збільшилася кількість звернень жінок, проте, вона впевнена, що "жодним чином це не пов'язано із збільшенням насильства у вірменських сім'ях". На її думку, це пов'язано з тим, що люди перестали боятися говорити про свої проблеми і соромитися звернутися в спеціальні організації.

Психолог також стверджує, що насильству в сім'ях піддаються не тільки жінки, а й чоловіки, "проте у Вірменії їх число набагато менше". "Цікаво те, що зазвичай після подібних акцій або виступів про захист прав жінок до нас звертаються саме чоловіки, котрі піддаються економічному насильству, які хочуть дізнатися про свої права", - уклала Мартиросян.

Психолог Центру прав жінок Давид Галстян, вважає, що у вірменському суспільстві не яскраво виражено насильство над жінками. "Але подібні акції дають можливість бути попередженням і у багатьох випадках зуміти уникати неприємних ситуацій", - відзначає він.

Галстян вважає, що "вірменський чоловік вихований у патріархальних традиціях, а жінки проявляють свою нетерпимість по відношенню до його положення". "У багатьох випадках причиною непорозуміння в родині, яка призводить до насильства, стає саме цей фактор", - вважає психолог.

Згідно з дослідженням, проведеним в 2010 році в рамках програми "Зміцнення можливостей жінок в побудові миру на Південному Кавказі", 81 відсоток жителів Вірменії переконані, що в країні існує проблема нерівності між чоловіками і жінками в питаннях представництва в органах влади. З них 38 відсотків вважають цю проблему дуже гострою, і лише 15 відсотків упевнені, що кількісна нерівність не є проблемою.

Нагадаємо також, що 27 липня в Єревані на площі Шарля Азнавура громадська організація "Суспільство без насильства" провела акцію проти насильства у вірменських серіалах. В акції взяли участь близько 50 осіб. В кінці 2011 року у Вірменії пройшла кампанія "16-денна активність проти гендерного насильства".
 


Джерело: Кавказский узел 12 вересня 2012


Тегинасильство щодо жінок,   насильство у сім'ї,   Вірменія

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.