Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

У Вінниці вирішуватимуть, як зробити місто більш комфортним для жінок

24 грудня у конференц-залі Вінницької міської Ради відбудеться конференція «Моніторинг рівня комфорту проживання жінок у м. Вінниця».

Конференція передбачає формат офф- та он-лайн. Початок об 11:00.

М.Вінниця є містом, що впроваджує новітні технології в різних сферах життєдіяльності та працює за програмно-цільовим методом.

Але у місті сьогодні відсутня практика застосування комплексного гендерного підходу при розробці програм та проектів, що є вже обов’язковою для країн Євросоюзу, та інших успішних європейських країн, таких як Швеція, Норвегія, Данія, Фінляндія.

Наслідком неврахування комплексного гендерного підходу є гендерна незбалансованість завдань програм та ресурсів, запланованих на їх виконання.

Вінницьке об`єднання обласних громадських організацій «Відкрите суспільство» пропонує посилити гендерний аспект при розробці та реалізації програм, з метою ефективного забезпечення можливості рівної участі жінок та чоловіків.

План конференції:
• Презентувати дослідження «Гендерний портрет м. Вінниці».
• Презентувати моніторинг рівня комфорту проживання жінок у м. Вінниця.
• Обговорити отримані результати серед широкого кола учасників з залученням експертів різних регіонів країни.

Чому важливо враховувати потреби різних категорій населення?
У м. Вінниці, як і загалом по Вінницькій області жінки складають більшість – 54%.
За даними статистики у 2012 р. жінок померло та народилось більше, ніж чоловіків. Скорочення чоловічого населення майже вдвічі (в 1,96) менше, аніж жіночого. Чому так відбувається, які причини даної тенденції?

У програмі зайнятості населення м. Вінниці на 2012-2013 роки, за статистичними даними, безробіття серед жінок у м. Вінниці становить 57% (тих жінок, що стоять на обліку у центрі зайнятості), молодь у віці до 35 років – 69%. На одне робоче місце претендує 37 осіб. В той же час в прогнозі вивільнення працівників, а це 1038 осіб, значаться представники охорони здоров'я, соціальної допомоги, державного управління, переробної промисловості, освіти, тобто тих спеціальностей на яких, в переважній більшості, задіяні саме жінки. Що потрібно запланувати на майбутнє, щоб зменшити гендерний дисбаланс? Різні причини потребують і різного реагування.

Що дасть врахування комплексного гендерного підходу, який можливий ефект отримаємо?
По-перше це дасть економію ресурсів, по-друге – врахування потреб тієї чи іншої категорії населення призведе до покращенню якості її життя.
По-третє – це буде сприяти сталому розвитку громади міста та області.

Контактна інформація:
Світлана Ходакова
Посада: голова правління ВООГО «Відкрите суспільство»
Тел: +380982265579
Електронна пошта: opensociety.vinnitsa@gmail.com
Сайт: www.opensociety.at.ua

 


Джерело: WCU 17 грудня 2013


Тегиправа жінок,   Вінниця

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми