Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

У ВР пропонують відновити пенсійний вік для жінок

Народний депутат від партії регіонів Микола Рудковський пропонує відновити пенсійний вік для жінок по досягненню 55 років та змінити порядок нарахування пенсії. Про це йдеться у законопроекті № 3380 від 8 жовтня 2013 року, опублікованому на сайті Верховної Ради України, передає УНН.

“Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення жінками 55 років та наявності страхового стажу не менше 15 років”, — йдеться у документі.

Крім того, депутат пропонує зменшити на 10 років страховий стаж для чоловіків і жінок, які втратили працездатність, за якою призначається мінімальна пенсія.

“Мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 25, а у жінок — 20 років страхового стажу встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом”, — зазначається у документі.

Як йдеться у пояснювальній записці, прийняття проекту Закону знизить рівень соціальної напруги в суспільстві й відновить соціальну справедливість.

Також, реалізація запропонованих норм сприятиме скороченню безробіття, особливо серед жінок перед пенсійного віку.

Нагадаємо, що у зв’язку з вимогами Міжнародного Валютного Фонду були внесені зміни у пенсійний вік українців.

Так, 1 жовтня 2012 року, набув чинності закон “Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи”, підписаний Президентом України Віктором Януковичем 9 вересня 2011 р.

Даний закон передбачає, зокрема, поетапне підвищення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років.

Крім того, документ передбачає збільшення термінів виходу на пенсію для чоловіків-держслужбовців з 60 до 62 років.
 


Джерело: Economy&Finance 10 жовтня 2013


Тегипенсійний вік,   права жінок

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".