У Швейцарії тепер можна розлучитися онлайн
У Швейцарії все більшої популярності набирають онлайн-сервіси, що дозволяють декількома кліками купити собі свободу від шлюбних уз, як товар в улюбленому інтернет-магазині. Розводи через мережу обходяться дешевше, ніж особиста участь в процесі, і оформляються швидше.
Як повідомляє NEWSru.com швейцарського економічного журналу Bilan, перші сайти онлайн-розлучень з'явилися ще в 2007 році. "З моменту нашого відкриття ми допомогли тисячам пар", - розповів виданню Клаудіо БОКК, співзасновник EasyDivorce.ch. Адвокат Женев'єва Рейно, котра нещодавно запустила проект Click-divorce.ch, каже: "Мій сайт запрацював у липні, і я вже опрацювала 15 звернень. Час турагентств пройшло, люди організують свій відпочинок за допомогою інтернету. Те ж відбувається і з розлученнями".
Вартість судових витрат і оформлення онлайн-розлучень в різних кантонах Швейцарії різна, але в цілому вона втричі менше витрат на звичну процедуру. Один раз вийти з дому все-таки доведеться - щоб постати перед суддею, який затвердить договір про розлучення.
Противники застосування передових технологій для розірвання шлюбу говорять про те, що сайти розраховані на самі загальні випадки, коли, наприклад, обоє чоловіка працюють, не мають дітей і пенсійних накопичень, які треба ділити. При виникненні ускладнень, побоюються вони, суддя може відмовитися стверджувати договір, складений за допомогою інтернет-сервісів. Проте представники популярного бізнесу стверджують, що їх послуги повністю визнаються судом, а в заплутаних випадках треба всього-навсього звернутися за додатковими консультаціями. Нестачі в клієнтах фахівці з розірвання шлюбу не відчувають, оскільки в країні розлучається кожна друга пара.
Аналогічні швейцарським сервіси успішно діють і в інших країнах. У Сполучених Штатах отримав велику популярність стартап юриста Мішель Кросбі WeVorce. Вона надає розлучається парам посередника для оформлення полюбовного угоди. При середній ціні розлучення в країні в 20-30 тис. доларів онлайн-сервіс може знизити витрати в 3-4 рази. Проект виявився прибутковим, адже, за статистикою, розлучення в США відбуваються кожні 13 секунд. Інвесторами стартапу стали росіяни.
У Росії направити позовну заяву в електронному вигляді можна тільки в Арбітражний суд, а світові судді та суди загальної юрисдикції вимагають подавати документи особисто або поштою. При цьому бути присутнім на судових засіданнях не обов'язково, досить виразно викласти свою позицію і навести поважні причини, що не дозволяють взяти участь у процесі. Багато адвокатські контори, користуючись цим, пропонують допомогти оформити дистанційний розлучення, в тому числі в інших регіонах. За певну плату за клієнта буде оплачена держмито і оформлені необхідні папери. У будь-якому випадку отримати свободу раніше, ніж через 3-4 місяці, не вийде.
А найшвидший розлучення, навіть з урахуванням що з'явилися інтернет-технологій, передбачений ісламськими нормами права. Для того, щоб позбутися від обридлої дружини, чоловікові-мусульманину достатньо тричі при свідках вимовити слово "талак". Правда, нагадує ісламський сайт знайомств "нікяху Машук", для цього повинні бути дуже вагомі причини.
До речі, в Швейцарії обговорюється можливість інтеграції норм ісламського сімейного права в закони країни. Насамперед малося на увазі зниження віку наречених до 16 років і багатоженства. В даний час у швейцарських женихів і наречених є вибір: одружитися офіційно або, відповідно до Цивільного договором солідарності (PACS), оформити відносини і організувати спільне життя, не вступаючи в шлюб. Зараз "паксованние" дружини теж отримали можливість розлучатися онлайн.
У жовтні 2012 року житель Гельсінського передмістя Вантаа вирішив продати свою дружину за допомогою інтернет-аукціону. Він встановив вельми скромну стартову ціну за свою дружину - всього 5 євро і уточнив, що вирішив продати її, оскільки дружина є "нестерпною і непотрібною", сварлива, легко впадає в гнів, їй складно заткнути рот або обдурити. У числі інших недоліків дружини чоловік назвав "вічно підгорілу їжу", проте визнав при цьому, що "макаронна запіканка у неї виходить здорово". Покупцям в досить грубій формі було запропоновано забрати жінку "прямо з дому, і якомога швидше".
Джерело: NEWSru.ua 13 грудня 2013
Додати коментар Коментарi (0)