Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

У Польщі феміністка пообіцяла зробити аборт на Різдво

Відома польська феміністка Катажина Братковська запланувала зробити на Різдво аборт на знак протесту проти намагання посилити покарання у країні за штучне переривання вагітності.

Заява жінки у прямому ефірі телеканалу Polsat News викликала хвилю негативних емоцій у польському суспільстві, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"Можу випити якусь рідину, перечепитися і впасти з чогось, покупатися у гарячій ванні або вжити спеціальні засоби. У будь-якому разі планую 24 грудня перервати вагітність. А що? Прийде поліція і мене заарештує, перевірить мене?", - заявила Братковська. Вона підкреслила, що зробить це саме на Різдво, "щоб було веселіше". Згодом вона визнала, що заява про здійснення аборту під час Різдва була "сарказмом", проте не спростувала інформації про свою вагітність.

Реакція у польському суспільстві була досить миттєвою. Зокрема, священик ордену єзуїтів Гжегож Крамер у своєму блозі написав, що хоче всиновити дитину феміністки, і заради цього готовий відмовитися від духовного сану. Проте Братковська відкинула пропозицію духовної особи.

Відома польська журналістка Моніка Олейнік покепкувала з феміністки, підкресливши що вона бореться за права жінок, але не знає, що існують контрацептиви.

У Польщі останнім часом триває жвава дискусія щодо права жінок на аборт і щодо того, чи потрібно за це переслідувати у передбаченому законом порядку. У проекті змін до Кримінального кодексу Польщі, запропонованому міністерством юстиції країни, передбачається нова версія статті 152, що стосується нелегального переривання вагітності. Згідно з поправкою, існуючий запис "Хто за згодою жінки перериває вагітність ,підлягає позбавленню волі до 3 років" пропонується змінити на "Хто спричиняє смерть дитини, нездатної до самостійного життя поза організмом жінки, підлягає позбавленню волі від 3 місяців до 5 років". За цю поправку виступають, зокрема, правоконсервативні політичні партії Польщі, а також римо-католицька церква.

 


Джерело: Перший національний 25 грудня 2013


Тегиаборт,   права жінок

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.