Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

У Новоград-Волинську обговорюють як впровадити гендерні підходи у шкільну освіту

Нещодавно в Новоград-Волинському міському центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді відбувся семінар-тренінг «Упровадження гендерного підходу у виховну діяльність загальноосвітніх навчальних закладів» за участю заступників з виховної роботи, психологів, соціальних педагогів ЗОШ міста.

Організаторами заходу були психологічна служба Новоград-Волинського медичного коледжу, міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, управління освіти і науки міської ради. А допоміг провести семінар-тренінг Центр гендерної освіти Житомирського державного університету ім.. І Франка, зокрема, директор Центру Олена Остапчук та координатор проектів Софія Котова-Олійник.


Впровадження гендерного підходу в педагогічну освіту слід розуміти як розширення життєвого простору для розвитку індивідуальних здібностей і задатків кожної дитини, вивільнення мислення педагогів від статево-рольових стереотипів, які склалися в суспільстві.

Навчання й виховання юного покоління нині великою мірою ґрунтується на статево-рольовому підході, який істотно обмежує розвиток особистості рамками традиційних гендерних ролей в основних сферах життєдіяльності людини. Справжня рівність можливостей не передбачає нівелювання статі, але враховує в освітньому процесі специфіку життєвих інтересів дівчат і хлопців. А тому саме такі семінари, де моделюється поведінка, здобуваються практичні навики педагогами та психологами, дають можливість ефективно упроваджувати гендерний підхід у виховну діяльність загальноосвітніх навчальних закладів міста.

 


Джерело: Вибір народу України 02 березня 2012


Тегигендерна рівність,   рівність чоловіків і жінок,   гендерна нерівність,   шкільна освіта

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.