Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

У Німеччині побільшало одинаків

У Німеччині стає дедалі більше одинаків. Незважаючи на соціальні ризики, приблизно п’ята частина німців живе на самоті. Дедалі більше молодих німців робить вибір на користь самотності.

Берлін нині мусить поступитися титулом «столиці одинаків», що за ним закріпився в інтернеті. Рекламні оголошеня на сайтах знайомств досі запевняють, що в жодному іншому німецькому місті немає стільки потенційних партнерів на вибір. Насправді ж найбільше самотніх людей у Ганновері. 33 відсотки жителів цього міста живуть самотньо, як свідчить останнє дослідження. Раз на рік Федеральне статистичне відомство опитує певну кількість громадян щодо їхніх життєвих обставин, оцінюючи цю інформацію за різними критеріями. Цього року відомство особливу увагу приділило тим, хто живе сам. Результати дослідження засвідчили, що 2011 року у Німеччині жили одинаками 15,9 мільйонів людей або 20 відсотків тих, кому більше 18 років. У Європі більша частка самотніх лише у Швеції.

Якихось матеріальних переваг самотні люди не мають. Якраз навпаки. Одинакам доводиться більше платити за житло, вони частіше є безробітними і мають більший ризик бідності, ніж люди, які живуть у родинах або партнерських союзах. Незважаючи на це, кількість одинаків продовжує збільшуватися. Ще двадцять років тому таких було тільки 14 відсотків від усього населення, тобто майже на третину менше, ніж сьогодні. Кількість самотніх зросла у всіх верствах населення, незалежно від статі чи віку.

Шлюб втратив своє значення

Найчисельнішу категорію одинаків традиційно становлять жінки, яким більше 65 років. Їх нині більше чотирьох мільйонів. Вони стали самотніми не з власної волі - переважно це вдови. Однак дослідження однозначно засвідчує і нову тенденцію: свідомий вибір молодих людей на користь життя на самоті. Найбільше зростання кількості одинаків зафіксовано серед чоловіків, яким від 35 до 64 років. 3,8 мільйона представників сильної статі у такому віці обирають самотнє життя. Більше половини з них – холостяки, які ніколи не були одруженими. Ще двадцять років тому саме в цій групі значно більшою була частка вдівців або розлучених, каже Родеріх Егелер, президент федерального статистичного відомства. «Тут видно, що шлюб як форма житя з плином часу втратив своє значення». Серед молодших людей з 1996 року частка тих, хто перебуває у шлюбі, зменшилася майже вдвічі.

Чому так багато людей живуть одинаками, Егелер пояснити не зміг. Дослідження спрямовувалося лише на такі факти, як родинний стан, прибутки, житлова ситуація. Однак біржам знайомств радіти поки зарано. Те, що людина живе сама, ще не означає, що вона перебуває у пошуку супутника життя. «цілком можливо, що одинак має партнера чи партнерку або дітей, які живуть окремо», - зазначив Егелер.
 


Джерело: DW 16 липня 2012


Тегичоловіки і жінки,   Німеччина,   права жінок,   статистика,   права чоловіків

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.