Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

У Нью-Йорку долають нерівність між пам`ятниками жінкам та чоловікам

Американські міста взялись відновлювати історичну справедливість і вшановувати постаті жінок. У Вашингтоні, до прикладу, зі 160 монументів лише 50 присвячені діячкам культури чи політики. У Нью-Йорку нерівність ще більша: з понад 150 пам’ятників визначним особистостям лише п’ять з них – на честь жінок. Про це повідомляє Голос Америки.

Попри видатні здобутки у різноманітних аспектах суспільного життя — від мистецтва до руху за громадянські права — жіночі постаті часто у забутті.

Скоро цій нерівності покладуть край, обіцяє влада Нью-Йорка.

Фей Пенн, керівниця Women.nyc, розповідає: “Статуї встановлять по всьому Нью-Йорку у рамках зусиль міської влади досягти гендерного балансу, якого зараз не вистачає у багатьох аспектах життя міста. Нерівність існує в економіці, бізнесі, громадських місцях”.

Ініціативу назвали “Вона будувала Нью-Йорк”. У кожному із п’яти районів міста зведуть монументи жінкам за їхній внесок у життя міста. Кого саме вшанувати першою — влада запитала у самих жителів.

Фей Пенн, каже, що вони отримали понад 2000 відповідей і понад 300 імен: “У наступні три роки у Нью-Йорку зведуть п’ять монументів з цього списку”.

У Центральному Парку з’явиться монумент Елізабет Кейді Стенон і С’юзан Бі Ентоні. Обидві відіграли провідні ролі у русі проти рабства, та за права жінок у 19-му столітті. На Центральному вокзалі зведуть скульптуру Елізабет Дженнінгс Грем. А в Брукліні увіковічнять Ширлі Чізолм.

У Квінсі встановлять пам’ятник джазовій співачці Біллі Голідей, а у Бронксі — лікарці Гелен Родрігес Тріас, яка стала першою керівницею латиноамериканського походження в Американській асоціації громадського здоров’я.

На острові Стейтен Айланд встановлять монумент Кетрін Волкер, яка протягом 30 років доглядала за маяком у нью-йоркській затоці. Вона та інші жінки з цього списку змінили Нью-Йорк. Тепер місто прагне віддати їм належне.


Джерело: УНН 18 квiтня 2019


Тегигендерна рівність,   США,   права жінок,   права чоловіків,   пам'ятники

НАШІ ПРОЕКТИ

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.