Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

У Непалі каратимуть за ізоляцію жінок під час менструації

У Непалі ухвалили закон, який передбачає кримінальну відповідальність за практику, коли жінку змушують залишати дім на час менструації.

Тому, хто змусить жінку виконувати такий ритуал, загрожує тримісячне ув'язнення та штраф у 30 доларів США.

Ця практика під назвою "чхопаді" опинилася в центрі уваги після того, як дві жінки загинули, коли змушені були спати в сараях.

Але правозахисники сумніваються, що закон справді зможе вирішити проблему.

За стародавньою індуїстською традицією, жінки під час місячних, а також ті, хто щойно народив, вважаються нечистими або такими, що приносять невдачі. Їх можуть змусити спати в сараях або приміщеннях для худоби.

Їм також заборонено торкатися худоби та чоловіків, не можна їсти певну їжу, а також можуть заборонити користуватися вбиральнею у будинку, змусивши відходити від своїх сіл на великі відстані.

Минулого місяця дівчина-підліток померла після того, як її вкусила змія, коли вона спала в сараї під час менструації.

У грудні 2016 року померла інша 15-річнай дівчина. Вона задихнулася після того, як засвітила вогонь у сараї, аби зігрітися.

"Вкорінена традиція"

Втім, за словами правозахисниці Пеми Лхакі, новий закон неможливо буде застосовувати, оскільки ця практика пов'язана з глибоко вкоріненою системою вірувань.

"Вони повинні зрозуміти першопричину, вжити стратегічних заходів і почекати одне покоління", - сказала вона агентству AFP.

Згідно з доповіддю відділу з прав людини Держдепу США, опитування, проведене в Непалі 2010 року, показало, що "чхопаді" практикують 19% жінок віком від 15 до 49 років по всій країні.

Табу на період місячних

У багатьох світових релігіях жінки під час місячних вважаються "нечистими".

Вони не мають права відвідувати храми та бути присутніми на релігійних обрядах.

Традиція "чхопаді", якої дотримуються індуси на заході Непалу, є найбільш екстремальною версією, коли жінок виганяють на вулиці під час місячних.

В Індії жінкам не дозволяється входити в деякі індуїстські храми і мусульманські мечеті під час менструації. Але зараз у судах є позови з вимогою це скасувати.

На півдні Індії на честь дівчини, яка досягає статевої зрілості, влаштовують вечірки з подарунками.

У селах жінки племені Догонів у Малі також живуть в сараях під час менструації


Джерело: ВВС Україна 11 серпня 2017


Тегидискримінація,   права жінок,   Непал

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.