Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

У Львові відкрилася фотовиставка «Пазл життя: роль сім’ї у Щвеції»

Як інформує кореспондент «Вголосу», відкриваючи фотовиставку, присвячену ролі тата в сім’ї, офіційний представник агентства соціального страхування Швеції Ніклас Льофгрен презентував досвід економічної політики, яку протягом 50-ти років активно втілюють у життя шведські сімі’ї. Зокрема, він розказав, як батьки балансують між роботою та сім’єю.

«Не завжди легко скласти частини пазлу: діти, робота, дім, відпустка. Проте життєвий досвід показує, що це робити можна. Нарівні з жінками наші чоловіки вже 12 років ділять між собою відпустку по догляду за дитиною, яка триває 480 днів. Такий розподіл дозволяє і матері, і батькові поводити час з немовлям», – підкреслив експерт з сімейно-економічних питань і додав, що 60 днів даної відпустки в обов’язковому порядку зарезервовано за кожним батьком. Це означає, що шведи-чоловіки як мінімум 3 місяці доглядають дитину віком до 1 року.

У свою чергу, заступник посла Швеції в Україні Генрік Нурберг поділився власним сімейним досвідом.

«Мені було цікаво не лише спостерігати за тим, як ростуть дівчата, а й самому долучатися до процесу виховання. Це дуже зблизило нашу родину, і я вважаю, що тільки так можна досягти певної гармонії у сімейних відносинах», – наголосив шведський дипломат.

На сьогодні Швеція посідає третє місце за рівнем народжуваності. Майже кожна жінка має двох дітей, тоді як у країнах Європи цей показник не перевищує одну дитину.

Під час пологів 95% батьків проводять зі своєю дружиною, вважаючи це своїм громадянським обов’язком.

«Така система дозволяє обом батькам бути повноцінними протягом усього життя», – запевнив Ніклас Льофгрен.

На фотовиставці «Пазл життя: роль сім’ї у Щвеції» представлено понад 20 сімейних фотографій з життя шведських родин. Фотографи намагалися передати емоційний стан батьків та дітей, показати як важливо відчувати один одного серцем і душею.

Паралельно з фотовиставкою відбувся круглий стіл «Відповідальне батьківство як шлях до гендерної рівності».

У заході взяли участь понад 50 учасників. Серед них були керівники шкіл та педагоги, викладачі університетів, представники державних структур і громадськості.

Організатором фотовиставки та круглого столу виступили Посольство Швеції в Україні, Шведський Інститут, Науково-технічна бібліотека Національного університету «Львівська політехніка», громадська організація «західноукраїнський центр «Жіночі перспективи».

Фотовиставку можна відвідати до 6 листопада. Вона знаходиться у приміщенні студентської бібліотеки Національного університету «Львівська політехніка».


Джерело: Вголос 17 жовтня 2014


Тегичоловіки і жінки,   гендерна нерівність,   сім'я

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.