Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

У Львові говорили про "гендер у погонах"

У Львові, як повідомив регіональний прес-центр МО України, в місцевому будинку офіцерів відбувся семінар на тему «Гендерна культура в сфері безпеки». Захід проводився за ініціативою Громадської ліги Україна-НАТО за участі близько 50 представників силових структур, зокрема, військовослужбовців Збройних Сил України, співробітників МВС, СБУ та ДСНС.

Учасники торкнулись практичних аспекти забезпечення гендерної рівності та гендерного підходу в проведенні миротворчих sвійськових операцій тощо.

Детальні екскурси у проблематику здійснювали запрошені фахівці: віце-президент Атлантичної ради України Олег Кокошинський, доктор філософії, президент Молодіжного центру Атлантичної ради України Оксана Григор’єва та начальник відділу військово-соціальної роботи головного управління по роботі із особовим складом ЗС України полковник Віталій Голота.

До речі, семінар у Львові відкриває низку обговорень, якими будуть охоплені й інші регіони країни. Зокрема, семінари у руслі гендерної тематики відбудуться у Сімферополі, Севастополі, Вінниці та Хмельницькому. А підсумковий захід відбудеться У Києві. У ході цих обговорень ініціативні групи Громадської ліги Україна-НАТО прагнуть сформулювати певні визначення, які будуть запропоновані до пункту, що регламентуватиме захист рівних прав жінок і чоловіків, у подальших зобов’язуючих документах щодо співробітництва України з НАТО.

Віталій Голота змалював ситуацію щодо стану гендерних процесів в українському війську: «Ми, як державна інституція не можемо оминути соціальні трансформаційні процеси, які відбуваються у нашому суспільстві. У тому числі й питання гендерної рівності. На даний час, якщо взяти числові показники, то відзначу, що вони спонукають до оптимізму. На даний час у Збройних Силах проходять службу 16 жінок-військовослужбовців у званні «полковник». Це багато, адже раніше жінок-старших офіцерів у нас не було взагалі». Представник Генштабу також повідомив, що військове звання «підполковник» мають нині 188 жінок-військовослужбовців. 386 жінок мають військове звання «майор», 344 – носять звання «капітан», є 453 старших лейтенанти та понад 50 молодших лейтенантів. І це лише дані щодо офіцерського корпусу.

Проте одним з чинників, який, на думку генштабіста, поки що не дозволяє вирівняти гендерний баланс у, насамперед, офіцерському середовищі є відсутність жінок, які пройшли підготовку за командними та інженерно-технічними спеціальностями. Адже саме цей напрямок є перспективним для кар’єрного зростання. Частково це декларується обмеженнями у керівних документах, частково – малою чисельністю бажаючих. Більше представників командної ланки та технічних спеціальностей жіночої статі проходить підготовку молодших спеціалістів на військову службу за контрактом. Однак, на переконання представника Генштабу, час, коли в Збройних Силах України з’явиться жінка-генерал, не такий вже й далекий.

«Армійський стаж у мене понад вісім років, – розповіла інша учасниця семінару санінструктор зенітно-ракетної батареї 80-го окремого аеромобільного полку сержант військової служби за контрактом Вікторія Савчин. – З власних спостережень скажу, що із кожним роком ставлення до жінок у армії міняється. Окремо відзначу, що організатори семінару порушили важливу тему. А саме – участь жінок-військовослужбовців у миротворчих операціях за кордоном. Хотілося б випробувати власні сили і можливості на рівні із чоловіками у реальній ситуації. Можливо, що такий шанс нам усе ж таки випаде».
 


Джерело: Громадський простір 09 жовтня 2013


Тегигендерна рівність,   права жінок,   кар'єра жінки,   армія

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.