Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

У Кіровограді стартувала кампанія проти гендерного насильства

30 листопада у Кіровограді відбувся прес-брифінг з нагоди старту глобальної кампанії "16 днів проти гендерного насильства".

Кампанія проходить щорічно з 25 листопада по 10 грудня в усьому світі. В Україні ініціативу впровадила ВБО "Позитивні жінки", а у Кіровограді її втілюють КОБО "Відкрите серце" в партнерстві з ВБО "Легалайф-Україна".

Наталя Каплун, представник "Відкритого серця", зазначає, що завдання кампанії дати жінкам усвідомити - насильство не норма.

Від початку року зафіксовано 37 тисяч скарг на прояви насильства. Наразі на профілактичному обліку в органах внутрішніх справ 101 600 осіб, але офіційна статистика - це лише 40 відсотків від реальної картини.

90 відсотків жертв домашнього насильства - жінки.

В Україні поширений міф, що насильство - проблема неблагополучних сімей, але це не так. Психологічного і економічного насильства зазнають жінки і в родинах, які прийнято вважати успішними, наприклад, сім'ї "нових українців".

"Часто жінки продовжують жити разом з насильником нібито заради дітей. "Діти мають рости у повній сім'ї". Це все стереотип. Діти мають бути щасливими, а бути щасливими там, де насильство апріорі неможливо. В таких сім'ях діти обливаються сльозами і кажуть: "Коли я виросту, у мене в сім'ї так не буде". Але як правило, коли виростають, то копіюють модель поведінки своєї родини з насильством," - пояснює Наталя Каплун.

Наталя Ісаєва працює з жінками з уразливих груп населення. Зокрема, відзначає вона, часто причиною жіночої проституції є економічне насильство партнера, який змушує жінку до такого заробітку. Далі ж секс-працівниці страждають від насильства клієнтів. Проте за допомогою вони не звертаються, адже стикаються з нетолерантним ставленням правоохоронців і думкою "страждаєш, бо сама винна".

Проблемним є те, що в Україні говорять лише про фізичне і сексуальне насильство, забуваючи про економічне і психологічне. Зокрема, заяви про психологічне насильство фактично не приймаються в області, а в Кіровограді такі заяви становлять близько 24 відсотки, проте, зазвичай, подати заяву вдається жінкам серйозно налаштованим захистити себе.

У рамках кампанії відбудеться поширення інформаційних матеріалів, а також запланований дискусійний клуб і перегляд кінофільму, який має закликати до неприпустимості насилля.


Джерело: Гречка 01 грудня 2015


Тегиправа жінок,   16 днів проти насильства

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".