Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

У Китаї введено міжвідомчий контроль для запобігання абортам за статевою ознакою

В Китаї представили нову редакцію "Положень про заборону не обумовленого медичною необхідністю виявлення статі ембріона і штучного припинення вагітності за статевою ознакою". Головна відмінність нового документа полягає в тому, що він вводить механізм міжвідомчої взаємодії для вирішення проблеми гендерного дисбалансу.

Авторами документа виступили Держкомітет у справах охорони здоров'я і планового дітонародження, Головне державне торгово-промислове адміністративне управління і Головне держуправління з контролю над продуктами харчування і медикаментами.

Як наголошується, починаючи з 80-х років минулого століття, впродовж більш ніж 30 років, співвідношення новонароджених хлопчиків і дівчаток в Китаї було вищим за норму /103-107 хлопчиків на 100 дівчаток/. Якщо у 1982 році воно становило 108,47 до 100, то в 2004 році перевага в сторону хлопчиків виросла до 121,18 до 100. З 2008 року ситуація дещо покращилася, але все ще залишається невтішною: у 2015 році на 100 дівчаток народжувалося 113,51 хлопчика.

Відповідно з переглянутим Положенням, предметом контролю стають абортивні медикаменти, а також ультразвукові та інші медапарати для визначення статі плоду. Лікарські засоби даної категорії підлягають реєстрації при продажі, закупівлі і застосуванні, при цьому підприємства роздрібної торгівлі не мають права займатися їх реалізацією. Те ж саме передбачається і з медапаратами, придбати які можливо тільки при наявності відповідної ліцензії.

У документі передбачається юридична відповідальність за різні порушення, в тому числі рекламу вибору статі майбутньої дитини і абортів, проведення подібних операцій без медичної необхідності, видачі фіктивної довідки про таку необхідність, а також порушення, пов'язані зі збутом і застосуванням зазначених медикаментів і медапаратів. За надання інформації про ці порушення передбачається винагорода.
 


Джерело: ukrainian.cri.cn 22 квiтня 2016


Тегигендерна рівність,   Китай,   аборти

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Навчальний посібник для спеціалістів, які працюють з дітьми, щодо надання першої психологічної допомоги

Перша психологічна допомога (ППД) – це загальновизнана, проста й дієва методика забезпечення первинної підтримки людей у кризових ситуаціях, яку нещодавно було введено у перелік Мінімальних стандартів охорони дитинства у ході гуманітарних акцій. Перша психологічна допомога – це набір навичок та вмінь, володіння якими допоможе фахівцям у роботі з дітьми обмежити прояви стресу, що виникає як наслідок нещасних випадків, стихійних лих, конфліктів, міжособистісного насильства та інших кризових ситуацій.