Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

У Делі починається процес у справі про резонансне зґвалтування

У Делі має розпочатись прискорений судовий процес над п’ятьма чоловіками, звинуваченими у груповому зґвалтуванні та вбивстві 23-річної жінки.

Шостого підозрюваного, чий вік нібито 17 років, як очікується, судитимуть у суді в справах неповнолітніх.

Цей інцидент потряс Індію та викликав дебати з приводу становища жінок у країні. Якщо чоловіків визнають винними, до них може бути застосовано смертну кару.

Адвокат одного зі звинувачених каже, що він планує звернутися до Верховного суду з проханням про перенесення розгляду справи з Делі.

Пан Ананд, який представляє Рам Сінгх, каже, що пильна увага засобів масової інформації до цієї справи може призвести до її несправедливого судового розгляду.

"Ми впевнені, що в Делі ми не отримаємо справедливості", – сказав він.

Імена інших обвинувачених чоловіків – брат пана Сінгха, Мукеш, Паван Гупта, Вінай Шарма та Акшай Тхакур.

У той же час мати загиблої жінки засудила коментарі, у яких йшлося про те, що її донька була сама відповідальною за свою долю.

Вона сказала ВВС, що політики, які висловили такі думки є безвідповідальними сексистами і фактично схвалили подібні злочини.

Прискорений розгляд

Жорстокий напад на молоду жінку призвів до загальнонаціональних протестів з приводу ставлення до жінок в Індії. Уряд заявив, що він посилить покарання за напади на сексуальному ґрунті.

Крім того, уряд пообіцяв, що в майбутньому справи про зґвалтування розглядатимуться у прискореному режимі, адже сьогодні юридичні процедури у них часом затягують розгляд справ на роки.

Минулого тижня уряд заявив про утворення в Делі шести судів, які займатимуться прискореним розглядом справ.

Раніше один з адвокатів обвинувачених стверджував, що їх піддавали тортурам і примушували до визнання вини. Представники влади відмовилися коментувати ці звинувачення, посилаючись на юридичні обмеження.

Адвокати двох підозрюваних заявили, що їхні підзахисні не визнають себе винними. Натомість прокурори кажуть, що мають у своєму розпорядженні значну доказову базу.

Потерпіла, студентка, що вивчала фізіотерапію, чиє ім’я не може бути назване з юридичних причин, а також її товариш стали жертвами нападу в автобусі в південному Делі 16 грудня. За два тижні вона померла у лікарні в Сінгапурі.

Активісти закликають посилити відповідальність за зґвалтування, а також реформувати поліцію, яка, як кажуть критики, часто відмовляється пред’являти звинувачення нападникам.

Уряд заявив, що представить суворіші закони, спрямовані проти нападів на сексуальному ґрунті, та створив кілька комітетів, які повинні напрацювати зміни до чинного законодавства.
 


Джерело: BBC Україна 21 сiчня 2013


Тегинасильство щодо жінок,   згвалтування,   Індія

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.