У Чернігові відбувся круглий стіл
У рамках проєкту «Підтримка участі громадськості у відновленні стійкості громад Чернігівської та Київської областей» в Чернігові відбувся круглий стіл «Розширення економічних можливостей жінок у професійній сфері». Захід об’єднав як представників влади, служби зайнятості, так і підприємиць Чернігова та області. Така взаємодія вкрай важлива у пошуку спільних рішень для підвищення спроможності жінок.
За даними обласної адміністрації, натепер 60% зареєстрованих підприємців у регіоні – це жінки, такі дані озвучила Світлана Полторацька, заступниця директора Департаменту економічного розвитку Чернігівської ОДА, та розповіла, яку саме підтримку від держави вони отримують. Поруч із тим цього року зросла кількість безробітних жінок у регіоні, якщо торік це було 74%, то цього року ця цифра вже становить 79%. Це цифри вже від Чернігівської обласної служби зайнятості, їх озвучила Людмила Лисобикова. Вона, зокрема, розповіла про соціальні та економічні виклики, з якими стикаються жінки у працевлаштуванні. Ішлося про найбільш затребувані професії, а також про експериментальні проєкти, які існують для підтримки працевлаштування жінок. Зокрема, про так званий ваучер на навчання, які отримали 355 жінок.
Про навчання говорила й Олена Конотоп, кандидатка педагогічних наук, доцент кафедри мов і методики їх викладання Національного університету "Чернігівський колегіум" Імені Т. Г. Шевченка. Обмеження доступу до освітнього процесу, втрати в навчальному часі, втрати в матеріально-технічному забезпеченні, зміни в психологічному стані учасників освітнього процесу та зміни в контингенті викладачів і студентів – це все впливає на якість організації навчання. Труднощі відчувають як ті, хто навчають, так і ті, хто навчаються, і в таких надскладних умовах потрібно зберегти якість підготовки кадрів.
Програмна асистентка проєкту Анна Кармазіна поділилася з учасницями переліком грантових програм, які можуть їх зацікавити, люб’язно поділилася своїми контактами, щоб у разі потреби вони зверталися до неї по допомогу.
Про нагальні нині проблеми Киселівської громади розповіла її лідерка – Юлія Корольова. У громаді пошкоджені через бойові дії будинки більш-менш відновили, а от знищені – ні, підприємства так і не поновили роботи, так само й АЗС, модульні будинки, які ставили як тимчасові, досі є прихистком для чималої кількості людей. Зате нині, саме завдяки проєкту Жіночого консорціуму України, відновили магазин, бо до того по продукти були змушені їхати. Тож роботи у громаді ще чимало.
Загалом про участь Програми SEA WEE у покращенні доступу жінок до професії розповіла координаторка проєкту Людмила Вакарюк. І цифри тут такі – у Чернігівській та Київській областях підтримано 92 жінки: 30 жінок отримали гранти на обладнання для економічного відновлення, 51 жінка пройшла навчання м’яких навичок для покращення спроможностей працевлаштування, 41 жінка пройшла тренінг із підприємницьких навичок. Почули й самих учасниць бізнес-школи SEA WEE,, зокрема, Марію Метлу, яка має свій швацький цех, Валентину Тапеху, яка виготовляє та реалізовує перепелині яйця та м’ясо, Олену Мельниченко, яка надає консультаційні послуги як психолог, Ірину Дідовець, що має власний бізнес із випікання хлібобулочних виробів. Їхні виступи були емоційними і справжніми, попри хвилювання. Жінки-підприємиці ділилися досвідом, а також планами на майбутнє, бо саме під час навчання, підготовки бізнес-планів, у них з’явилося чимало думок, як розширити власний бізнес. І надихали їх у цьому як тренери, так і інші учасниці!
Завершився захід частуванням власної продукції підприємиць – сирні вироби та запашний коровай неабияк смакували до кави та ще й у теплій і дружній атмосфері.
Нагадаємо, що реалізація ініціатив громад в межах проєкту має на меті не тільки допомогти громаді втілити свої ідеї, що покращать життя усім жителям, а й показати людям, що об`єднавшись, вони можуть робити своє життя кращим і комфортнішим. І як показали вже реалізовані проєкти це стає поштовхом для подальших ініціатив, які громади реалізують уже самостійно.
Проєкт «Підтримка участі громадськості у відновленні стійкості громад Чернігівської та Київської областей» має кілька напрямків: виявлення та аналіз проблем, з якими внаслідок війни стикнулись ВПО, місцеві жителі та громади, грошова допомога, підтримка віддалених громад, соціально-економічна підтримка жінок, які втратили малий бізнес та тих, хто втратив роботу через війну.
Джерело: Жіночий консорціум України 21 жовтня 2024