У Білорусі проведуть дослідження впливу соціальної політики на стійкість сім'ї
У Білорусі планується провести дослідження впливу державної соціальної політики на стійкість сім'ї. Про це повідомила на республіканській конференції "Молода сім'я - вчора, сьогодні, завтра" координатор програм Фонду ООН в області народонаселення (ЮНФПА) в Білорусі Тетяна Гаплічнік, передає кореспондент БЕЛТА.
"Це буде масштабне опитування домогосподарств, що базуватиметься на біографічному методі, - сказала Тетяна Гаплічнік. - Будуть опитуватися сім'ї про біографічних подіях, щоб зрозуміти, як люди, виходячи з власного досвіду, соціального статусу, рівня освіти і т.д., реагують на ті або інші заходи державної соціальної політики. Координатор програм ЮНФПА в Білорусі висловила сподівання, що проведення такого серйозного дослідження допоможе держорганам і, в першу чергу, Міністерству праці та соціального захисту у формуванні соціальної політики. Дослідження дасть відповідь на головне питання: який ефект від вкладених коштів і як домогтися більшого ефекту в подальшому.
Тетяна Гаплічнік вважає важливим досягненням Білорусі комплексний підхід до розробки демографічної, сімейної та гендерної політики, а також політики зайнятості. Запорукою успіху вона назвала залучення в цей процес максимальної кількості партнерів, включаючи широкий спектр недержавних організацій. Важливим також є відкритість до нових знань, додала вона.
Спеціаліст позначила основні демографічні тенденції останніх років. Так, відзначається зростання кількості позашлюбних дітей, відкладання народження дітей, збільшення вікової межі дітонародження. Особливий акцент вона зробила на взаємозв'язку більш активної участі жінок на ринку праці з материнством. "Якщо раніше, чим більше була зайнята жінка, тим менше у неї було дітей, то тепер спостерігається зворотна тенденція, - сказала експерт. - І ще одна нова тенденція: чим вищий ВВП на душу населення, чим вище рівень доходів сім'ї та вище стабільність у державі , тим більший рівень народжуваності в країні. Раніше вважалося, що більше дітей з'являється на світ в бідних країнах, а чим вище рівень добробуту, тим більш егоїстичною стає поведінка людей щодо дітонародження. Але, як показує аналіз, це твердження вірне до певного рівня, тепер же добробут сім'ї і держави припускає більшу гендерну рівність, більшу участь жінок у професійній діяльності та при цьому велику реалізацію її в родині".
Джерело: БЕЛТА 17 грудня 2012
Додати коментар Коментарi (0)