У Єврокомісії хочуть серйозно взятися за квоти для жінок-керівниць
Єврокомісар з питань юстиції Вів'єн Редінг готує на осінь директиву, спрямовану на обов'язкове виділення квот для жінок-керівниць. Порушникам загрожуватимуть штрафи.
Єврокомісар з питань юстиції Вів'єн Редінг планує представити восени директиву, що стосуватиметься запровадження квот для жінок-керівниць. Головна мета - забезпечити до 40 відсотків місць у керівних органах європейських компаній жінкам. Це стосується, насамперед, підприємств, чиї акції виставлені на біржі. Усі відповідні зміни має бути запроваджено до 1 січня 2020-го року, повідомила у неділю, 2 вересня, газета Welt am Sonntag з посиланням на проект директиви.
Передбачається, що компаніям, які порушуватимуть запропоновані правила, загрожуватимуть різноманітні штрафні санкції. Зокрема, це може бути грошове стягнення або позбавлення державних субсидій. Ці пропозиції стосуються насамперед великих компаній. На малі та середні підприємства такі правила не поширюються. Немає чого побоюватися й родинним підприємствам, які працевлаштовують менше від 250 співробітників, та чий річний оборот не перевищує 50 мільйонів євро. Однак ці плани спершу має підтримати Європарламент і країни-члени Євросоюзу.
Серед німецьких урядовців ініціативи єврокомісара Редінг викликали неоднозначну реакцію. Так, міністр з питань сім'ї Кристіна Шредер виступає радше за добровільне виділення керівних посад для жіноцтва. Водночас міністр праці ФРН Урсула фон дер Ляєн підтримує жорсткі й обов’язкові квоти. "Якщо європейські країни хочуть залишатися конкурентоспроможними на міжнародних ринках, без жінок на керівних посадах тоді просто не обійтися", - переконана вона.
Джерело: DW 03 вересня 2012
Додати коментар Коментарi (0)