Тренінги проти гендерного насильства об’єднали 239 фахівців

Марафон тренінгів у рамках проєкту «Підвищення стійкості в кризових ситуаціях шляхом комплексного запобігання та реагування на ГЗН» відбувся у Харківській та Київській областях. Загалом відбулося 10 тренінгів, до яких долучилося 239 фахівців суб'єктів взаємодії із запобігання і протидії домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі. Серед учасників були відповідальні особи загальних служб підтримки з числа надавачів соціальних послуг - центри соціальних служб, територіальні центри соціального обслуговування, представники громадських організацій, психологи, соціальні працівники, медики, поліція.
Хочемо поділитися з вами відгуками учасників та учасниць, адже перш ніж проводити тренінги, ми провели чималу ґрунтовну роботу, щоб тематика навчання була актуальною і за потребами учасників.
Одна з учасниць написала, що тренінги містили ґрунтовну теоретичну базу та були спрямовані на формування єдиного інформаційного поля щодо запобігання та протидії домашньому та гендерно зумовленому насильству, алгоритмів взаємодій, безпеки постраждалих осіб. В процесі тренінгів суб’єкти кожного району мали можливість у групових вправах відпрацьовувати координацію дій в кожному районі на практичних кейсах. Важливість, актуальність, ефективність такого навчання підкреслювали всі присутні на заходах.
Інша учасниця зауважила на інших важливих аспектах: обговорювалися витоки і причини ГЗН, напрями реалізації та завдання. Але особливо важливим стало роз'яснення протоколу обміну інформацією про ГЗН між різними службами, а також можливості співпраці поліції та ГО щодо попередження та реагування на випадки ГЗН.
Доцентка Харківського національного медичного університету подякувала за насичений професiйний тренiнг по ГЗН для медичних працiвникiв, адже згiдно з сучасним законодавством лiкарi та медичнi психологи – це активнi учасники в алгоритмах допомоги постраждалим вiд гендерного зумовленого насильства.
На тренінгах разом шукали точок дотику, сперечалися, були незадоволені, що те, що має працювати, насправді не працює, водночас попри все будували плани на майбутню співпрацю!
Проєкт реалізується ВГО «Жіночий консорціум України» у партнерстві та за підтримки Norwegian People’s Aid.
Джерело: Жіночий консорціум України 04 листопада 2024