Тренінг із захисту прав дітей відбувся у Добрянській громаді

Команда проєкту «Покращення та розширення життєнеобхідних послуг для підтримки дітей в Україні» організувала та провела тренінг «Мінімальні стандарти захисту дітей» для жителів Добрянської громади на Чернігівщині, де в межах проєкту працює мобільна бригада.
Тренінг був спрямований на створення безпечного середовища для дітей, особливо у кризових та гуманітарних умовах, шляхом чіткого дотримання міжнародно визнаних стандартів. Його головна мета і завдання - підвищити обізнаність учасників щодо міжнародних стандартів захисту дітей, розвинути навички застосування цих стандартів на практиці, зрозуміти ключові ризики та виклики, пов’язані із захистом дітей у кризових ситуаціях та визначити інструменти оцінки та реагування на випадки порушення прав дітей, сприяти формуванню культури міжвідомчої співпраці у забезпеченні захисту дітей.
Участь у заході взяли місцеві активістки та волонтери, спеціалісти служби у справах дітей, відділу освіти, соціального захисту, представники громадських організацій та психологи.
Під час тренінгу учасники розглянули основи Мінімальних стандартів захисту дітей, їх принципи та структуру, які ризики для дітей найчастіше виникають у кризових ситуаціях, як ідентифікувати та оцінити вразливі групи дітей, як інтегрувати стандарти в свою роботу та як налагодити ефективну координацію та комунікацію між установами, що займаються захистом прав дітей.
Оскільки для учасників тренінгу захист прав дітей у кризових умовах (війна, вимушене переміщення, брак ресурсів) є частиною їхньої роботи, то тема викликала жваве обговорення. Найбільше говорили про те, як впроваджувати міжнародні стандарти, адаптуючи їх до місцевих умов і культурних особливостей, як налагодити взаємодію між різними організаціями, якщо їхні підходи та ресурси суттєво різняться, як залучати громаду до процесу захисту дітей та які перші кроки слід зробити у разі виявлення порушення прав дитини, як виявляти найбільш вразливих дітей серед великої кількості постраждалих і як забезпечити конфіденційність і безпеку дитини під час розслідування.
За результатами тренінгу його учасники визначили теми, які потребують додаткового опрацювання на подальших зустрічах.
Проєкт «Покращення та розширення життєнеобхідних послуг для підтримки дітей в Україні» реалізується Жіночим консорціумом України у партнерстві зі Street Child Ukraine за фінансової підтримки Гуманітарного фонду для України. Голвне завдання проєкту - зробити навчання та розвиток дітей Чернігівщини безпечним та доступним. У межах проєкту у Чернігівській області працює три безпечні простори для дітей та дві мобільні бригади, що надають послуги у прикордонних населених пунктах.
Джерело: Жіночий консорціум України 03 лютого 2025