Треба просто почати. Історія Юлі із Сєвєродонецька
Юля з двома дітьми і чоловіком виїхали із охопленого війною Сєвєродонецька, що на Луганщині, 6 березня 2022 року. Каже, на той момент у місті не було ні зв`язку ні, інтернету, часто пропадало світло. Кинули в машину дві валізи і через блок-пости і затори прорвалися у Дніпро. Як і у тисяч тих, хто тікав від обстрілів і бомбардувань, у охопленому полум`ям минулому лишилося усе - влаштоване життя, дім, бізнес…
Розповідає, що перші пів року сім`я жила у Дніпрі, сподіваючись повернутись додому. Коли стало зрозуміло, що скоро війна не закінчиться, надія повернутися зникла і стало зрозуміло - треба починати життя з нуля. На той момент старший син вступив у Київський політех, тож сім`я вирішила переїхати в столицю. «Нам ні за щ обуло триматись», - каже Юля.
До повномасштабного вторгнення Юля займалась кондитерською справою більше 10 років, тож мала величезний практичний досвід у виготовленні солодощів. Щойно приїхавши у Київ, зареєструвала ФОП і пішла на курси по документообігу. Там познайомилась із такими ж як вона переселенками і від них отримала інформацію про бізнес-школу Sea-Wee, що працювала в межах проєкту «Своєчасна та належна допомога та підтримка населенню, яке постраждало від війни».
Про навчання у школі Юля каже «Ці три дні були ТОП!». Структурована подача інформації, добре продумана організація процесу, коли можна повністю включитися в навчання, і нові знайомства, колектив однодумців і підтримка, що дуже важливо для людини на новому місці.
З особливим теплом Юля згадує про свою менторку, яка допомагала порадами і роботою. «Увесь час як мамочка-наставниця була і це сильно спростило мені роботу, адже я раніше ніколи не писала бізнес-плани», - каже Юля.
За результатами навчання Юля отримала грант, на який придбала принтер для харчового друку. І тепер дивує покупців неймовірно красивими та оригінальними смаколиками. І не менш вагомим результатом стали нові знайомства, контакти із якими вона продовжує підтримувати. Дівчата продовжують обмінюватись ідеями і досвідом. І просто зустрічаються попити кави. Юля каже, це так важливо знати, що ти не одна.
На запитання, що би ви порадили тим, у кого «опускаються руки» і немає впевненості , Юля відповіла так: «Поки сам не приймеш рішення себе рятувати, ніхто не допоможе. А коли приймеш рішення, обставини складутьсія так, що в тебе все вийде. Треба просто почати.»
Нагадаємо, що бізнес-школа Sea-Wee - один із напрямків проєкту «Своєчасна та належна допомога та підтримка населенню, яке постраждало від війни», який Жіночий консорціум України реалізує у Київській та Чернігівській областях і місті Києві. Цей напрямок передбачає підтримку жінок, що втратили малий бізнес чи роботу через війну. Загалом проєкт спрямований на виявлення та аналіз проблем, з якими внаслідок війни стикнулись ВПО, місцеві жителі та громади, грошову допомогу та психологічну підтримку, підтримку віддалених громад та ін.
Джерело: Жіночий консорціум України 27 лютого 2024