Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Треба просто почати. Історія Юлі із Сєвєродонецька

 Юля з двома дітьми і чоловіком виїхали із охопленого війною Сєвєродонецька, що на Луганщині, 6 березня 2022 року. Каже, на той момент у місті не було ні зв`язку ні, інтернету, часто пропадало світло. Кинули в машину дві валізи і через блок-пости і затори прорвалися у Дніпро. Як і у тисяч тих, хто тікав від обстрілів і бомбардувань, у охопленому полум`ям минулому лишилося усе - влаштоване життя, дім, бізнес…

Розповідає, що перші пів року сім`я жила у Дніпрі, сподіваючись повернутись додому. Коли стало зрозуміло, що скоро війна не закінчиться, надія повернутися зникла і стало зрозуміло - треба починати життя з нуля. На той момент старший син вступив у Київський політех, тож сім`я вирішила переїхати в столицю. «Нам ні за щ обуло триматись», - каже Юля.

До повномасштабного вторгнення Юля займалась кондитерською справою більше 10 років, тож мала величезний практичний досвід у виготовленні солодощів. Щойно приїхавши у Київ, зареєструвала ФОП і пішла на курси по документообігу. Там познайомилась із такими ж як вона переселенками і від них отримала інформацію про бізнес-школу Sea-Wee, що працювала в межах проєкту «Своєчасна та належна допомога та підтримка населенню, яке постраждало від війни».

Про навчання у школі Юля каже «Ці три дні були ТОП!». Структурована подача інформації, добре продумана організація процесу, коли можна повністю включитися в навчання, і нові знайомства, колектив однодумців і підтримка, що дуже важливо для людини на новому місці.

З особливим теплом Юля згадує про свою менторку, яка допомагала порадами і роботою. «Увесь час як мамочка-наставниця була і це сильно спростило мені роботу, адже я раніше ніколи не писала бізнес-плани», - каже Юля.

За результатами навчання Юля отримала грант, на який придбала принтер для харчового друку. І тепер дивує покупців неймовірно красивими та оригінальними смаколиками. І не менш вагомим результатом стали нові знайомства, контакти із якими вона продовжує підтримувати.  Дівчата продовжують обмінюватись ідеями і досвідом. І просто зустрічаються попити кави. Юля каже, це так важливо знати, що ти не одна.

На запитання, що би ви порадили тим, у кого «опускаються руки» і немає впевненості , Юля відповіла так: «Поки сам не приймеш рішення себе рятувати, ніхто не допоможе. А коли приймеш рішення, обставини складутьсія так, що в тебе все вийде. Треба просто почати.»

Нагадаємо, що бізнес-школа Sea-Wee - один із напрямків проєкту «Своєчасна та належна допомога та підтримка населенню, яке постраждало від війни», який Жіночий консорціум України реалізує у Київській та Чернігівській областях і місті Києві. Цей напрямок передбачає підтримку жінок, що втратили малий бізнес чи роботу через війну. Загалом проєкт спрямований на виявлення та аналіз проблем, з якими внаслідок війни стикнулись ВПО, місцеві жителі та громади, грошову допомогу та психологічну підтримку, підтримку віддалених громад та ін.


Джерело: Жіночий консорціум України 27 лютого 2024


ТегиУкраїна,   історія,   життя

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".