Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Time: Чи правда, що з чоловіками покінчено?

У США викликала фурор книга журналістки Ханни Розін "З чоловіками покінчено, жінки набирають силу" ("The End of Men: And the Rise of Women" by Hanna Rosin), відзначає Time. Правда, сюжет про обмін гендерними ролями - жінки отримують владу, чоловіки її втрачають - відомий ще в Стародавній Греції: загляніть в "Лісістрату" Арістофана, нагадують рецензенти Еріка Хрістакіс і Ніколас Е. Хрістакіс. Але Розін намагається довести: сьогодні літературний сюжет стає реальністю.

"Згідно з книгою, зміни у світовій економіці кардинально перекроїли гендерні ролі. Жінки більш вміло пристосувалися до нового соціально-економічного середовища, наполегливо використовуючи можливості для самовдосконалення і піддаючи себе "ребрендингу", коли економіка цього вимагає", - пишуть автори. На погляд Розін, саме жінка, на відміну від чоловіка, наділена здібностями і рисами, яких вимагає робота в XXI столітті. Це хороша комунікабельність, орієнтація на співпрацю при лідерстві, гнучкість. Навпаки, сталість чоловіків у наш час марна. "Життя прихильне до тих, хто швидше адаптується, а серед таких переважають жінки", - переказують книгу автори.

Розін красномовно описує прикмети "зльоту" жіночої статі: у США більшість студентів і аспірантів - це жінки; молоді незаміжні жінки заробляють більше, ніж їхні неодружені однолітки; жінки перевершують чоловіків по амбітності і вмінню планувати майбутнє.

Але авторів дещо бентежить: "Чому відносини між статями досі зображують як гру, де переможець отримує все?" Розін дотримується старомодної дихотомії: якщо жінки здобувають владу, то чоловіки автоматично її втрачають, і навпаки. Автори заперечують: для блага суспільства краще, коли чоловіки і жінки співпрацюють.

Як би там не було, Розін вказує і на інші сторони проблеми: "більша могутність американок спричинила за собою велику тривожність і більш високий "індекс нещасних", ніж 40 років тому", переказують автори. "Це гірка пігулка для фемінізму", - вважають вони.

Автори також радять визнати перевагу чоловіків в деяких сферах, якщо вже Розін дозволено визнавати за жінками перевагу в інших. "У світі, де чоловіків протиставляють жінкам, похвала одній із статей сприймається як докір іншій", - пояснюють автори. Але в такому світі не дуже-то хочеться жити, в такому світі нелегко вирішувати складні проблеми.


Джерело: Главное 13 вересня 2012


Тегигендерна рівність,   чоловіки і жінки,   гендерна нерівність,   стосунки

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми