Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Технологія, що допомагає убезпечити жінок на вулицях

Згідно з останніми даними Управління національної статистики, половина всіх жінок у якийсь момент почувалися небезпечно, гуляючи в темряві на самоті.

Вони можуть зателефонувати другу, поділитися своїм місцем розташування в WhatsApp або мати під рукою ключі – всі способи безпеки.

Сексуальні домагання щодо жінок були у центрі уваги більшу частину цього року.

То чи можуть технології зіграти роль у тому, щоб жінки відчували себе у більшій безпеці на вулицях?

Після вбивств Сари Еверард і Сабіни Несса програма WalkSafe стала популярною і тепер є найшвидшим додатком безпеки у Великобританії.

Засновник Емма Кей вигадала цю концепцію після того, як зазнала домагання.

«Наш додаток викликає подвійні почуття, тому що, звичайно, нам подобається те, що ми зробили. Однак ми справді хочемо, щоб цей додаток не існував. Ніхто не хоче жити у світі, де нам потрібний додаток безпеки, але, на жаль, реальність така», – сказала вона.

На початку наступного року WalkSafe отримає нову функцію супутникової навігації, яка включатиме живу карту, на якій ваша сім’я та друзі зможуть відстежувати ваше пересування та спілкуватися з вами в режимі реального часу. На даний момент його унікальною перевагою є карта, яка дозволяє людям планувати найбезпечніший маршрут додому, переглядаючи дані про останні злочини.

Пані Кей сказала: «Наш додаток спонукає людей вживати запобіжних заходів для запобігання злочинам, а не вживати заходів реагування в несприятливій ситуації».

«У нас є старші детективи та криміналісти зі столичної поліції, які переглядають ці дані та класифікують їх у областях, про які користувач хотів би знати. Вивчаючи структуру злочинності, користувачі можуть визначати гарячі точки, щоб вони могли планувати безпечніші маршрути».

З моменту запуску в березні цього року програма була завантажена більше 560 000 разів.

В Університеті Бата дослідники намагаються вирішити проблему безпеки пристроїв, які складно активувати фізично. Вони розробляють додаток для розумного годинника для жінок під назвою Epowar, який буде автоматично відправляти оповіщення, якщо виявить, що користувач знаходиться в тяжкому стані, шляхом відстеження частоти серцевих скорочень та рухів тіла.

Співзасновник, студентка Е. Дж. Рудт, сказала, що ідея спала на думку, коли вона бігала підтюпцем у погано освітленому парку і турбувалася про ризик нападу.

«Коли я побачила, що розумний годинник використовується для виявлення серцевих нападів, я подумала, що, можливо, цю технологію можна застосувати для забезпечення безпеки жінок», – сказала вона.

Хоча розмір вибірки невеликий, програма використовує штучний інтелект для розпізнавання лиха і реагує, якщо на користувача нападають при ходьбі або бігу поодинці.

Пані Рудт сказала: «Нам спало на думку, що розумний годинник з цим додатком може бути способом попередити інших, якщо жінка бореться».

«Ключ у тому, що все це станеться автоматично, і у нападника буде мало часу або зовсім не буде часу, щоб запобігти цьому, що не завжди можливо зі звичайними тривожними кнопками, сигналами тривоги зґвалтування або вашим мобільним телефоном».

Засновник bSafe для смартфонів Річ Ларсен вважає, що його технологія може допомогти в притягненні до відповідальності.

Програма має функцію аварійної сигналізації, яка активується голосом. Потім вона автоматично запускає потокове відео та аудіо в реальному часі для вибраних контактів та записує все, що відбувається.

Пан Ларсен сказав: «Ці записи можуть бути використані як докази у судових справах, таких як згвалтування, які часто важко довести».

Особливості програми засновані на досвіді його дочки Чарлен, яку зґвалтували. Чарлен, яка відмовилася від свого права на анонімність, щоб висловитися з цього приводу, думає, що якби у неї був bSafe, їй не довелося б так сильно боротися з почуттям провини і сорому, які вона відчувала.

Дані Королівської прокуратури за 2020 рік показують, що з 58 845 зареєстрованих згвалтувань лише у 2102 випадках злочинців було притягнуто до кримінальної відповідальності, а 1439 осіб було засуджено.

bSafe також зацікавив інші компанії-розробники програм. Пан Ларсен сказав: “В даний час ми розробляємо платформу API, щоб ми могли легко реалізувати ці функції в інших додатках”.

У липні Міністерство внутрішніх справ заснувало фонд у розмірі 5 мільйонів фунтів стерлінгів для підвищення безпеки жінок у громадських місцях на ніч. Деякі успішні заявки включають ініціативи, пов’язані з технологіями.

Наприклад, поліція в Брістолі використовує нові комплекти для перевірки того, чи нічого не було підмішано в напої в нічних клубах.

Поліція Чешира вдосконалює існуючі технології обробки викликів, щоб миттєво та обнадійливо реагувати на прохання жінки про підтримку.

Об’єднане управління Західного Йоркширу просуває доступ до онлайн-посилання з інформацією про безпеку для жінок у громадському транспорті, наприклад, стеження за автобусом, тому більше немає необхідності стояти на самоті на автобусній зупинці.

Технологією також можуть зловживати ті, хто прагне нашкодити чи залякати людей. Так, наприклад, ту саму технологію, яка дозволяє знайти втрачений смартфон, може використовувати хтось, хто бажає вистежити когось або переслідувати його.

Paladin, національна служба захисту інтересів противників переслідування, каже, що технологічним компаніям потрібно робити більше для захисту жертв у разі зловживання технологіями.

Рейчел Хорман-Браун, голова благодійної організації, сказала: Багато жертв відслідковуються і контролюються за допомогою своїх телефонів або планшетів за допомогою шпигунського ПЗ.

«Так що насправді сталкерам навіть не потрібно фізично встановлювати на пристрій жертви програму для стеження, щоб мати можливість стежити за нею».

«Шпигунське ПЗ викликає занепокоєння, оскільки воно може дозволити сталкерам увімкнути камеру на мобільному телефоні жертви, щоб вони могли бачити і чути, що відбувається. Вони також можуть читати та надсилати текстові повідомлення з телефону жертви, а також відстежувати їхнє місцезнаходження».

Поширення пристроїв стеження, таких як Apple AirTags або The Tile, які допомагають знайти гаманець, ключі або багаж, також призвело до зростання побоювань щодо переслідування.

“Ці невеликі недорогі мітки можуть потенційно полегшити сталкеру можливість сховати один пристрій в машині або особистих речах жертви, а потім мати можливість відстежити місцезнаходження своєї жертви”, – сказала Хорман-Браун.

Фара Назір, виконавчий директор Women’s Aid, вважає, що проблема безпеки не може бути вирішена за допомогою одних лише технологій: «Хоча технології, такі як програми для забезпечення безпеки на телефонах та розумному годиннику, можуть зіграти роль у тому, щоб допомогти жінкам почуватися у більшій безпеці на вулицях, ці заходи втручання дуже корисні».

«Жінки почуваються небезпечно на наших вулицях не через відсутність вуличного освітлення чи додатків для забезпечення безпеки, а через культуру сексизму та жінконенависництва, які роблять насильство щодо жінок та дівчаток надто поширеним явищем. Із цим не можна більше миритися».

«Занадто багато жінок продовжують говорити нам, що їхній досвід від рук жорстоких чоловіків принижується, їм не вірять та ігнорують поліція та система кримінального правосуддя – ті самі служби, які покликані захищати нас».

«Ми повинні зосередитися на боротьбі з сексистськими поглядами, які глибоко вкоренилися в цих послугах та системах, щоб жінки могли йти додому з упевненістю у своїй безпеці та захисті».


Джерело: itta.info 21 грудня 2021


Тегинасильство щодо жінок,   права жінок

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми