Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Техаські законодавці розглядають смертну кару для жінок, які зробили аборти

Техаські законодавці розглядають законопроект, який би заборонив аборт у державі, і звинувачують жінок, які зробили аборти у вбивстві, за які можуть отримати смертну кару в державі.

Про це повідомляє nbcNews.

Республіканський представник Тоні Тіндерголт вніс «Закон про скасування аборту в Техасі», або законопроект № 896, в січні минулого року, щоб «захистити права ненародженої дитини», але перше засідання комітету по ньому відбулось цього тижня в понеділок і у вівторок, коли підтвердили свідченням майже 500 осіб.

«Жива людська дитина, з моменту злиття людського сперматозоїда з людською яйцеклітиною, має право на ті ж права, повноваження і привілеї, які забезпечені або надані законами цієї держави будь-якій іншій людській дитині, згідно тексту законопроекту

Республіканський представник Метт Краузе, який є членом комітету з питань судочинства та цивільного судочинства Техасу, який заслухав законопроект, написав у Facebook перед початком слухання, що це було «першим законодавчим слуханням з 1973 року на цю тему».

Раніше Тіндерголт представив аналогічний законопроект у 2017 році, але він не був зіатверджений комітетом.

Тіндерголт не відразу відгукнувся на запит про коментар.

Демократи в комітеті «обдерли» законопроект, назвавши ці положення лицемірними.

«Я намагаюся примирити у своїй голові аргументи, які я чула сьогодні ввечері, про те, що, по суті, це є добре – виносити жінці смертну кару... щоб зробити їй точно таку саму річ, яку вона зробила для дитини, сказала представник демократів Вікторія Нів під час слухання, згідно з The Washington Post.

«Думаю, важливо пам’ятати, що коли п’яний водій вбиває вагітну жінку, його двічі осулджують. Якщо ви вбиваєте вагітну жінку, то вас двічі осуджують. Тому я конкретно не криміналізую жінок. Що я роблю, це вирівнювання закону», – сказав Тіндерголт.

Законопроект заборонив би аборт на будь-якій стадії вагітності і міг би криміналізувати жінок, які роблять аборти, і лікарів, які їх виконують, навіть у випадках зґвалтування, торгівлі людьми або інцесту. Законопроект безпосередньо суперечить рішенням Роу проти Уейда (Roe v. Wade), яке забороняє криміналізацію абортів.

 


Джерело: ZIK 11 квiтня 2019


ТегиСША,   аборт,   права жінок,   Техас

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.