Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Техаські законодавці розглядають смертну кару для жінок, які зробили аборти

Техаські законодавці розглядають законопроект, який би заборонив аборт у державі, і звинувачують жінок, які зробили аборти у вбивстві, за які можуть отримати смертну кару в державі.

Про це повідомляє nbcNews.

Республіканський представник Тоні Тіндерголт вніс «Закон про скасування аборту в Техасі», або законопроект № 896, в січні минулого року, щоб «захистити права ненародженої дитини», але перше засідання комітету по ньому відбулось цього тижня в понеділок і у вівторок, коли підтвердили свідченням майже 500 осіб.

«Жива людська дитина, з моменту злиття людського сперматозоїда з людською яйцеклітиною, має право на ті ж права, повноваження і привілеї, які забезпечені або надані законами цієї держави будь-якій іншій людській дитині, згідно тексту законопроекту

Республіканський представник Метт Краузе, який є членом комітету з питань судочинства та цивільного судочинства Техасу, який заслухав законопроект, написав у Facebook перед початком слухання, що це було «першим законодавчим слуханням з 1973 року на цю тему».

Раніше Тіндерголт представив аналогічний законопроект у 2017 році, але він не був зіатверджений комітетом.

Тіндерголт не відразу відгукнувся на запит про коментар.

Демократи в комітеті «обдерли» законопроект, назвавши ці положення лицемірними.

«Я намагаюся примирити у своїй голові аргументи, які я чула сьогодні ввечері, про те, що, по суті, це є добре – виносити жінці смертну кару... щоб зробити їй точно таку саму річ, яку вона зробила для дитини, сказала представник демократів Вікторія Нів під час слухання, згідно з The Washington Post.

«Думаю, важливо пам’ятати, що коли п’яний водій вбиває вагітну жінку, його двічі осулджують. Якщо ви вбиваєте вагітну жінку, то вас двічі осуджують. Тому я конкретно не криміналізую жінок. Що я роблю, це вирівнювання закону», – сказав Тіндерголт.

Законопроект заборонив би аборт на будь-якій стадії вагітності і міг би криміналізувати жінок, які роблять аборти, і лікарів, які їх виконують, навіть у випадках зґвалтування, торгівлі людьми або інцесту. Законопроект безпосередньо суперечить рішенням Роу проти Уейда (Roe v. Wade), яке забороняє криміналізацію абортів.

 


Джерело: ZIK 11 квiтня 2019


ТегиСША,   аборт,   права жінок,   Техас

НАШІ ПРОЕКТИ

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.